Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 23:10 Bu haber 958 kez okundu
 
100 Milyonluk İsrafın Suçluları Bulundu
Gümüşhane Yeni Devlet Hastanesi’nde sorunlar bitmek bilmiyor.
GÜMÜŞHANE Haberi
100 Milyonluk İsrafın Suçluları Bulundu

Gümüşhane Yeni Devlet Hastanesi’nde sorunlar bitmek bilmiyor. 45 milyon TL’ye ihale edilerek yapımına başlanan yeni devlet hastanesinin tam açılması beklenirken zeminde yaşanan (zemin etüdü) sıkıntılar nedeni ile açılması ertelendi.

 

2015 yılında bitirilen ve 2018 yılına kadar açılması beklenen yeni devlet hastanesinde zemindeki kayma nedeni ile oluşturulan ekibin, diyafram duvarla hastanenin açılabileceğini söylemesi üzerine 40 milyona yeniden ihale edilen diyafram duvar için yüklenici firma çalışmalara başladı.

 

Diyafram duvar için çalışmalar sürerken bu seferde yeni devlet hastanesinin zeminini çamur bastı. Yeni Devlet Hastanesinin zeminini Çamur basması üzerine vatandaşların video uygulamaları üzerinden çektikleri görüntüleri paylaştı. Görüntüleri gören Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu hakkında bilgi talebinde bulundu. Sağlık İl Müdürlüğü Bakan Koca’ya ne cevap verdiği bilinmez lakin, video paylaşımında bulunan kişiler hakkında  bu seferde  suç duyurusunda bulundu.

 

Sorunları çözmek yerine paylaşılan videolar üzerinden işlem yapılmasını isteyen Sağlık İl Müdürlüğü sonunda bütün suçu vatandaşta buldu. Milletin milyonlarını israf eden, kayan zemine sağlam zemin etüt raporu vererek hastane yapan, 45 trilyon daha harcayıp diyafram duvar ile kaymayı engelleyeyim derken bina zeminine çamur deryasının suçluları bulunmuş oldu. Davanın açılması halinde bazı vatandaşların dosyaya müdahil olarak, oluşan kamu zararının sorumlulardan tazmin edilmesi yönünde şikayette bulunacakları bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: (gk) - www.gumuskoza.com.tr Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: 100, Milyonluk, İsrafın, Suçluları, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı