Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 00:50 Bu haber 2738 kez okundu
 
11 Noktada Kan İzi Çıktı
Yaralanan PKK’lı Teröriste Ait Kan ve Pansuman Yapıldığına Dair İzler Bulundu
GÜMÜŞHANE Haberi
11 Noktada Kan İzi Çıktı

Gümüşhane’de iki askeri yaraladıktan sonra kaçan teröristlerden birinin yaralı olduğu kesinlik kazandı. Yaralı teröristin kan izlerini bulan güvenlik güçleri, arama ve tarama faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi Özkürtün Beldesi Sis Çayırı Mevkiinde 5 Nisan 2018 tarihinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmanın ardından bölgede arama ve tarama faaliyetlerinde bulunan güvenlik güçleri, 11 ayrı noktada yaralı teröristin kan izlerini buldu. Örümcek ormanlarında teröristlerin izini süren güvenlik güçlerinin ilk teması 30 metrede kurduğu ve açılan ilk ateş sonucu bir teröristin yaralandığı tespit edildi.

Çatışma sonrasında teröristlerin kan izlerinin bulunduğu yerler harita üzerinde belirlendi. Harita üzerinde yaralı teröristin kan izlerinin görüldüğü yerlerin işaretlendiği ve muhtemel kaçış yollarının güvenlik güçleri tarafından tutulduğu ileri sürüldü. Bölgede halen gezinen teröristlerin ‘sığınaklarını mı arıyor’ sorusunu akıllara gelirken, hassas buruna sahip olan iz takip köpeklerinin zaman zaman dinlendirilmek zorunda kaldığı öğrenildi.

Yaralı teröristin uzun namlulu silahla vurulduğu ve kurşunun vücudunda olduğunu değerlendiren güvenlik güçleri, kan izlerinin bulunduğu bazı yerlerde pansuman yapıldığı tespit etti. Pansuman yapıldığı yönünde izler bulan güvenlik güçleri, özellikle teröristlerin geceyi kullanarak yol aldığı gerekçesiyle gece görüş drone ile arama yapıldığı ileri sürüldü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 11, Noktada, Kan, İzi, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı