Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 01:54 Bu haber 2019 kez okundu
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Yaşlılar Unutulmadı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz beraberinde İlçe Başkanı Akif Turan, Kadın Kolları
KELKİT Haberi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü  Yaşlılar Unutulmadı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz beraberinde İlçe Başkanı Akif Turan, Kadın Kolları Başkanı Hatice Topuz, Gençlik Kolları Başkanı Sefa Topçu ve Belediye Meclis Üyesi Gül Ok ile birlikte Kelkit İlçe merkezinde  ikamet eden   yaşlıların  hanelerinde ziyaret ederek hayır duasını aldılar.

Yılmaz; Mart Dünya Kadınlar Günü, Türk aile yapısında ve hayatımızın her alanında yüzyıllardır süregelen bir değerle sonsuz sevgisi, özverisi ve fedakârlığı ile en kıymetli yerde tuttuğumuz kadınlarımızın günüdür. Kadınlarımız, gerek yetiştirdikleri nesillerle, gerekse hayatın her alanında gösterdikleri başarı ile ülkemizin geleceğine büyük katkılar sunmuşlardır. Bunu da kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman da vatanın kurtuluşunda görev üstlenen kahraman kadınlarımız, geride asla unutulmayacak izler bırakmakla beraber günümüz kadınlarına da rehber olacak bir miras bıraktıklarını ifade etti. 


Başkan Yılmaz; Son yıllarda devletimizin gerçekleştirdiği reformlarla, kadınlarımızın çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumu daha da güçlenmiştir. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde devletimizin de bütün kurumlarıyla yanlarında olduğunu ifade etmek isterim.  Bu duygu ve düşüncelerle; “Cennet annelerin ayağı altındadır” Hadisi Şerifine istinaden kadınlarımıza hak ettiği değerin her alanda verilmesini diliyor, tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: 8, Mart, Dünya, Kadınlar, Günü, , Yaşlılar, Unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı