Haber Detayı
24 Mart 2018 - Cumartesi 19:49 Bu haber 10459 kez okundu
 
Abdülhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesi Birinci Oldu
Gümüşhane’de Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretim Genel Müdürlüğünce düzenlenen Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışmasına 6 öğrenci katıldı.
EĞİTİM Haberi
Abdülhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesi Birinci Oldu

Gümüşhane’de Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretim Genel Müdürlüğünce düzenlenen  Genç Hatipler Hutbe Okuma Yarışmasına 6 öğrenci katıldı.

 

Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen yarışmaya Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Fikri Güney, Torul İlçe Müftüsü Hasan Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, Müdür Yardımcısı İbrahim Taş, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Yarışmaya İlçemiz Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi, Torul Şehit Necmettin Yılmaz İmam Hatip Lisesi, Kürtün Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şiran Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Köse İMKB Çok Programlı Lisesi öğrencileri katıldı.

 

İl merkezi ve ilçelerindeki imam hatip liselerinde okuyan 6 öğrenci tek tek minbere çıkarak hutbe okudu. Yarışma sonunda yapılan değerlendirme Neticesinde Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Cihat Özdemir birinci, Gümüşhane Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Mehmet Türkyılmaz ikinci ve Kürtün İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Ali Osman Olgun üçüncü oldu.

 

Gümüşhane Milli Eğitim Müdür Vekili Mesut Olgun, “Bir toplumun sözünün dinlenmesinde iki kesim vardır. Biri muallimlerdir biri âlimlerdir. Muallimler daha çok beşeri konularda görüş beyan etseler de toplum içerisinde karşılık bulur. Alimler ise hem bu dünya da hem de uhrevi noktada görüş beyan eder ve toplumları dizayn ederler” dedi. Olgun; Bu çalışmalarda emeği geçen herkese kurumum adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yarışmada, dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere Varanlar Sigortanın destekleri ile alınan altın ve çeşitli hediyeler katılımcılar tarafından verildi. 

 

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Abdülhamid, Han, Anadolu, İmam, Hatip, Lisesi, Birinci, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı