Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 02:00 Bu haber 3245 kez okundu
 
“AÇMA YARAMI” SEÇKİN KİTAPÇILARDA
Kelkitli Eğitimci Yazar Coşkun Korkmaz’ın Kutlu Yayınevi’nden çıkan “Açma Yaramı” adlı romanı seçkin kitapçılarda satışa çıktı.
KELKİT Haberi
“AÇMA YARAMI”  SEÇKİN KİTAPÇILARDA

 Kelkitli Eğitimci Yazar Coşkun Korkmaz’ın Kutlu Yayınevi’nden çıkan “Açma Yaramı” adlı romanı seçkin kitapçılarda satışa çıktı.  İlk olarak “Bütün Yönleriyle Kelkit Çamur Köyü” adlı araştırma kitabıyla okurlarının karşısına çıkan yazar, bu kez de “Açma Yaramı” adlı tarihi içerikli romanıyla okurlarına merhaba diyor. Yazar Korkmaz, 230 sayfadan oluşan eserinde, kendine has samimi üslubuyla, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı yıllarında özellikle cephe gerisinde yaşanan acılara dikkat çekmektedir. Yazar, kitabın beşinci ve altıncı sayfalarında yer verdiği “Başlarken” adlı önzöz niteliğindeki yazısında okura kitabın içeriğiyle ilgili bilgi verirken böyle bir eseri kaleme alma maksadını da ortaya koymaktadır:  “Acıları halen taze diyebileceğimiz Birinci Dünya Savaşı ve onu takip eden Kurtuluş Savaşı süresince vuku bulan kan, gözyaşı, açlık, kıtlık, yokluk, göç ve muhacirlik gibi yaşanmışlıklar büyüklerimiz tarafından her daim anlatılırdı köy odalarında. Televizyon, telefon ve internet gibi araçların henüz dünyamıza girmediği zamanlarda uzun kış gecelerinin en hüzünlü ve belki bir o kadar da heyecanlı hikâyeleri hep geçmişe dairdi.

Ve bugün tüm bu acı hatıraları; dinlediklerimizi, duyduklarımızı, öğrendiklerimizi bir araya toplayıp onlar ışığında hayalen o yıllara gittik. Tüm bilgi parçacıklarını tarihin dokusunu zedelemeyecek bir biçimde zihnimizde harmanladık, kendi üslubumuzla şekillendirdik ve dilimz döndüğünce not etmeye çalıştık. Yani ki kendi tarihimizi, anlatılmayan daha doğrusu anlatılıp da yazılmayan hatıralar gibi unutulup gitmesin diye kitaplaştırdık ve roman tadında sunmaya çalıştık.”
 Birbirinden hüzünlü olaylar örgüsü içerisinde okuru tarihî bir yolculuğa davet eden eserde yazar, okuru sıkacak gereksiz betimlemelerden özenle kaçınmıştır. Her yaştan okurun rahatça anlayacağı sade bir dille kaleme alınmış eser okura kitap okumanın doyumsuz hazzını yaşatacak niteliktedir.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: “AÇMA, YARAMI”, , SEÇKİN, KİTAPÇILARDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı