Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 01:10 Bu haber 2815 kez okundu
 
Aday adayları KENDİLERİNİ GİZLİYORLAR
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partilerinden belediye başkanı aday adayı olacakların başvurularının 5-12 Kasım 2018 tarihleri arasında alınacağını bildirdi.
KELKİT Haberi
Aday adayları KENDİLERİNİ GİZLİYORLAR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partilerinden belediye başkanı aday adayı olacakların başvurularının 5-12 Kasım 2018 tarihleri arasında alınacağını bildirdi.

AK Parti'ten belediye başkanı ve belediye meclis üyesi olmak isteyen aday adaylarının başvurularının 5 Kasım Pazartesi günü alınmaya başlayacağını bildiren Çelik, "Belediye başkanı adaylıkları müracaatlarının son günü 12 Kasım, belediye ve il genel meclisi müracaatının son günü 3 Aralık Pazartesi günüdür." dedi. 

Mevcut belediye başkanlarından müracaat almayacaklarını dile getiren parti sözcüsü Ömer Çelik, mevcut başkaların devam edip etmeyeceğine Genel Merkez tarafından karar verileceğini kaydetti. Çelik, 8-15 Şubat 2019'da Genel Merkez'de İnceleme ve Onaylama Komisyonunun çalışmalarını yapacağını belirterek, MKYK'nin aldığı karara göre, bütün seçim çevrelerinde adayların tespiti ve sıralamasında "merkez yoklaması" usulünün uygulayacaklarını söyledi. Bu bağlamda, Kelkit’te Ak Partiden aday adayı olacak kişiler merakla beklenmeye başladı, bizde Gümüşhane ekspres haber ailesi olarak ilçede çeşitli mahfil ve kulislere misafir olduk, halkın nabzını tutmak istedik.

Kelkit belediye başkanlığı için gösterilecek aday ve diğer partilerin bu gelişmeye göre alacakları pozisyon oy dağılımında önemli değişkenlik göstereceği bir gerçek olarak ortada dururken. AK Parti’nin kendi içinde yaşayacağı yarış bugün itibarıyla yapılacak müracaatlarla resmen başlıyor. Ancak Ak Partinin aday adayları ser veriyor sır vermiyor, adeta gizemini koruyor.

Bize göre Ak Parti aday adayları sayısında önemli düşüşler olacağı gibi birbirinden değerli ve önemli aday adayları da söz konusu olacaktır. Ancak bir gerçeğinde altını çizmek gerekir, oda mevcut belediye başkanı Ünal Yılmaz, genel merkezin seninle devam edeceğiz, rahat ol ve hizmetlerinle seçmenin gönlündeki yerini perçinleştir, dediği gerçeğinin dışında Kamuoyunda en çok konuşulan isim jeoloji mühendisi Reşat Çalışkan’ın aday adaylığı müracaatına kesin gözüyle bakılmaktadır.  Çalışkan; geçmişte Ak Parti’nin 2 dönem belediye meclisi üyeliği yaptığı ve Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş’a yakınlığı ile bilinmektedir.

Aday adayı olacağına kesin gözüyle bakılan diğer bir isim ise Aziz Nas AK Parti Kelkit kurucu başkanlığı ve Ünlüpınar belediye başkanlığını 3 dönemdir yapmaktadır. Kemal Erdoğan, yapacağı görüşmeler sonrası aday adayı olarak müracaat edeceği öğrenildi. Eğitimci 24 Haziran’da Milletvekilliği için aday adayı olmuştu. Kelkit Eski Belediye Başkanı Muammer Duran’ın da ismi geçen aday adayları arasında bulunuyor.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Aday, adayları, KENDİLERİNİ, GİZLİYORLAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı