Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 14:06 Bu haber 11703 kez okundu
 
ADAYLIK MURACATINI GERİ ÇEKEN AYDIN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMADA BULUNDU
Bilindiği üzere çalışmalarıyla küçük büyük herkesin gönlünde taht kuran ve yaptığı icraatlarla Kelkit'i bölgemizin parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanımız Sayın Ünal Yılmaz partimiz tarafından tekrar aday gösterilmedi.
KELKİT Haberi
ADAYLIK MURACATINI GERİ ÇEKEN AYDIN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMADA BULUNDU

Bilindiği üzere çalışmalarıyla küçük büyük herkesin gönlünde taht kuran ve yaptığı icraatlarla Kelkit'i bölgemizin parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanımız Sayın Ünal Yılmaz partimiz tarafından tekrar aday gösterilmedi. Tüm Kelkit halkının da bildiği gibi bu aday gösterilmeyişin tek sebebi gece gündüz, canımızla ve malımızla çalışarak meclise gönderdiğimiz iki zatın eskiden beri içlerinde taşıdıkları kişisel hırsları ve onlara koşulsuz şartsız biat edilmemesidir. 
 

Kelkit halkı iyi biliyor ki samimi duygularla ve büyük umutlarla meclise gönderdiğimiz bu zatlar milletten aldıkları gücü kendi şahsi hırslarını hayata geçirmek için kullandılar. Bizler  başta milletimiz ve devletimiz olmak üzere bu zatlar için canımızı ortaya koyarak Kelkit'te 76 gibi rekor bir oyla seçimi kazandık. Fakat bu seçimin hemen akabinde benim ve yönetimimin istifası istendi. Vefadan ve davadan zerre nasip almayan gözü dönmüş muhterisler

Bununla da yetinmeyerek hınçlarını alamamış olmalılar ki tüm güçleriyle Gümüşhane için büyük hizmetler ortaya koyan ve herkesin takdirini kazanan,  Gümüşhane'nin Ankara'daki gururu Sayın Feramuz Üstün'ü hiç utanmadan İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığından bile aldırmaya tenezzül ettiler. Bunuda dönemin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu döneminde denediler olmayınca, Başbakan değişip Sayın Binali Yıldırım Başbakan olduğunda Banu’da yaptılar. Bu nasıl bir hırs, bu nasıl bir korku, bu nasıl bir Kelkit düşmanlığıdır?
 

Tüm Kelkit halkı samimi duygularla, onların yanında olurken bu zatlardan biri utanmadan ulu orta "Kelkit'in ipleri benim elimde, Kelkit'te ben ne dersem o olur."diyerek halkımızı aşağılamaktan imtina etmedi. Oysaki halkımız iş istiyordu, hizmet istiyordu ve samimiyet istiyordu. Şimdi seçildikleri günden beri memlekete bir çivi bile çakmayan bu zatlar aynı kin ve ihtirasla ilçe tarihinin en büyük kazanımlarına imza atan Belediye Başkanımız Sayın Ünal Yılmaz'ın önünü kesmeye çalışarak aslında bu memleketin geleceğini yok etmeye çalışıyorlar. Yapılan bunca hizmet ve emeğe rağmen kendilerinin halktan daha üstün olduklarını, gücün kendilerinde olduğunu ima ediyorlar. Bu aynı zamanda Reis'in davasına da en büyük ihanettir. Çünkü yediden yetmişe herkes biliyordu ki Ünal Yılmaz aday olursa Kelkit tarihinin en büyük oyunu alacaktı ve bu da Ak Partinin başarısı olacaktı.

 

Fakat bugün tüm Kelkit halkını derinden üzen bir zulüm daha gerçekleşti ve yediden yetmişe herkesin takdirini kazanan, yaptığı icraatlarla Kelkit'imize adeta çağ atlatan Sayın Ünal Yılmaz partimiz tarafından yeniden aday gösterilmedi. Şimdi halkımız soruyor ve diyor ki: "Gümüşhane ve ilçelerinde tüm belediye başkanları yeniden aday olarak gösterilirken Ünal Bey niçin aday gösterilmedi? Eğer Ünal Bey halka hizmet getirmediyse, Kelkit için çalışmadıysa ey zatlar siz bu memleket için ne yaptınız, hangi derde derman oldunuz, hangi garibanın gözyaşını sildiniz? Ey zatlar Kelkit için ne yaptınız da şimdi de gecesini ve  gündüzünü  Kelkit için harcayan bu ilçenin en çalışkan Belediye Başkanını engelliyorsunuz? Kelkit'e hangi yüzle geleceksiniz? Fakat şurası iyi anlaşılmalıdır ki Reis'in dediği gibi dünya beşten büyüktür ve Kelkit halkı da bu iki zattan büyüktür. Onlara gereken dersi Kelkit halkı sandıkta verecektir." 
 

Oysaki bizim dinimiz "Çalışana alnının teri kurumadan hakkını verin." diye emretmektedir. Bizler biliyoruz ki bu Reis'imizin kararı değil oluşturulan bir ihanet şebekesinin bilinçli karalama ve saldırı kampanyası sonucu alınmış yanlış bir karardır. Bu kararı alanlar halkı dikkate almamış ve halkımızı yok saymışlardır. Bunun için halkımız bu zatlara gereken dersi sandıkta verecek ve Kelkit halkının bu iki zattan daha büyük olduğunu gösterecektir.
 

Sayın halkımız, biliyorsunuz ki daha önce Ak Parti'den İl Genel Meclisi için aday adayı olduğumu açıklamıştım. Fakat böylesine sıkıntılı bir süreçte, ve mevcut şartlarda ilçemize faydalı olamayacağımı düşündüğümden adaylıktan vazgeçtiğimi tüm kamuoyuna duyuruyor ve kalbinde hizmet aşkı olan tüm samimi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Yusuf Aydın

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: ADAYLIK, MURACATINI, GERİ, ÇEKEN, AYDIN, ZEHİR, ZEMBEREK, AÇIKLAMADA, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı