Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 00:40 Bu haber 2773 kez okundu
 
Ağaç, “Mevcut Hastane İhtiyaçları Karşılamıyor, Yenisi Açılamadı”
Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç 4 yıldır hizmete girmeyen yeni devlet hastanesi ve mevcut hastane ile ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜMÜŞHANE Haberi
Ağaç, “Mevcut Hastane İhtiyaçları Karşılamıyor, Yenisi Açılamadı”

Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç 4 yıldır hizmete girmeyen yeni devlet hastanesi ve mevcut hastane ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, sessizliğin sesi olmaya, Gümüşhane’de sorunları dile getirmeye devam ettiklerinin altını çizerek, yeni devlet hastanesinin 4 yıldır hizmete giremediği gibi mevcut hastanesinin de ihtiyaçları karşılayamadığını söyledi.

 

Başkan Ağaç, “4 yıl oldu, milyonlar harcandı ancak bir türlü hizmete açılamadı. Mevcut hastane ise artık ihtiyacı kesinlikle karşılamıyor, hijyen problemi had safhada, yoğun ve çok kalabalık, doktor sayısı yetersiz öyle ki; uzman doktor eksikliğinden kurul bile düzenli toplanamıyor. Yani özetle hastalar, insanlar per perişan. Yeni hastane binasının inşa edileceği yerde hastane olmaz dedik, dinlemediler. Bina yapıldı, “boşuna uğraşmayın zemin problemli zararın neresinden dönerseniz kardır” dedik; dinlemeyip, 40-50 milyon TL civarı sözde güçlendirme ihalesi yaptılar. Yani olursa, sonuç alınırsa; iki hastane maliyetine bir hastane yapılmış olacak. İhmali, kastı ve rant hesabı olanları Allah'a ve milletin vicdanına havale ediyorum” diye konuştu.

 

Zemin güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini belirten Ağaç, “Zemin güçlendirme çalışmaları devam ediyor; ancak açıkça söyleyelim ki, o yerin seçilmesinde, Dipsiz göl ve diğer olaylarda yapılan yanlışlar ve dikkatsizlik gibi; bu güçlendirme konusu da bizi kaygılandırıyor. Oraya çok sayıda fore kazık sistemi kullanılıyor, diyafram duvar inşa ediliyor. Bu beton kazıkların; maliyetleri aza indirmek için yeterli uzunlukta yapılmadan (Kimisi 14, 15 , kimi 20 m civarı) betonların dökülüp geçildiği söyleniyor. Buranın kontrolü etkin ve doğru yapılıyor mu diye tereddütlerimiz var” dedi.

Ağaç, “Hastaneler; Allah korusun bir deprem ve büyük afette bile ayakta durması ve böyle bir kaos durumunda vatandaşa acil hizmet vermesi gereken yerlerdir. Bu nedenle de; gerek yer ve zemin anlamında, gerekse de inşaat tekniği ve kontrolü açısından en sağlam yapılar olmak zorunda olan tesislerdir” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Ağaç sözlerini şöyle sürdürdü;

“Zaten bizce; ne yapılırsa yapılsın yerinden kaynaklanan sorun nedeni ile halkın içi asla rahat etmeyecek ama; yine de bizim yetkililere tavsiyemiz şu; bu yapım ve güçlendirme çalışmaları ve bunların sonuçlarını; bilimsel, tarafsız ve periyodik olarak kamuoyunca da takip edilebilir bir şekilde tam bir şeffaflık içerisinde yürütün lütfen. Biz bu şehrin sahibi yok diyoruz da bazılarının zoruna gidiyor. Evet bu şehrin Milletvekilleri var, Belediye Başkanı var ve üstelik 18 yıldır bu ülkeyi tek başına yöneten iktidar partisine mensuplar; ama durumu herkes görüyor; bu durum sahipsizliğin açık göstergesi değil mi?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağaç,, “Mevcut, Hastane, İhtiyaçları, Karşılamıyor,, Yenisi, Açılamadı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı