Haber Detayı
08 Eylül 2018 - Cumartesi 03:16 Bu haber 1858 kez okundu
 
AK Parti Başkan Adaylarında yeni kriterler arıyor
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
AK Parti Başkan Adaylarında  yeni kriterler arıyor

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye seçimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir belediye başkanının olması gereken özelliklerinden bahseden Özhaseki, “Belediye başkanları ile ilgili özellikle birkaç nokta var ki bizim vazgeçilmezimiz. Bir başkanın özellikle ahlaklı, erdemli ve tevazu sahibi olması şart.

İnsan ilişkisini en iyi şekilde götüreceğine olan inancımız önemli. Geçmişte ideolojik belediyecilik anlayışı vardı. Sonradan biz buna hizmet belediyeciliği getirdik. Ucuna sosyal belediyecilik marka şehirler gibi bir takım sıfatlar ekledik. Cumhurbaşkanımız özellikle diyor ki gönül belediyeciliği. İnsan ilişkisi biraz zayıf olan insanlar ilişki kurmakta biraz güçlük çeken yüzü gülümseyen bir adam varsa istediğiniz kadar gönül al deyin adamın içinden gelmiyor ki bu işi yapsın.

Bir de geçmişteki yaşantısına bakacağız tabi. Ticari ilişkisine bakacağız. Ahlaklı davranmış mı davranmamış mı? Borcu ödeme noktasındaki kararlılığı azmi nedir? Partimizin temel kuralları ve ilkeleri de belli. Ama bulduğumuz insan o yörenin dilini de iyi tutturmalıdır ifadelerini kullandı.”

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: AK, Parti, Başkan, Adaylarında, , yeni, kriterler, arıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı