Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 23:06 Bu haber 4129 kez okundu
 
AK Parti’de Gözler İlçelere Çevrildi
AK Partide merkez ilçe belediye başkan adayının açıklanmasının ardından gözler ilçe adaylarına çevrildi.
SİYASET Haberi
AK Parti’de Gözler İlçelere Çevrildi

AK Partide merkez ilçe belediye başkan adayının açıklanmasının ardından gözler ilçe adaylarına çevrildi.

Gümüşhane belediyesi için Ercan Çimen'i yeniden başkan adayı gösteren AK Parti genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Yurtdışı seyahatini tamamlayarak yurda dönmesiyle birlikte, kalan diğer iller ile birlikte 5 Aralık Çarşamba günü ilçe belediye başkan adaylarının da açıklaması bekleniyor. Yüksek seçim kurulu ( YSK )’nın belirlediği takvime göre cumartesi günü itibari ile her hangi bir siyasi partiden başvuru yapacak aday adaylarının başvuru yapabilmeleri için kamuda çalışanların istifa etmeleri için son güne girilmişti.

 

AK Parti'den mevcut belediye başkanları için bilindiği üzere aday başvuruları alınmazken Kelkit ilçesine Reşat Çalışkan, Çetin Kaya ve Ünlüpınar Belediye Başkanı Aziz Nas, Şiran ilçesine Kadir Yıldız, Yalçın Ertürk, Ebubekir Öztürk ve İkbal Türker, Torul ilçesine Hacı Selvi ve Erdal Çavuşoğlu, Kürtün ilçesine Mehmet Üçüncüoğlu, Burhan Bilgin, Özer Yılmaz, Asef Ceylan ve İzzet Yondemir, Köse ilçesine Vedat Taşdemir ve İsmail Babur'un aday adaylık için başvuruda bulundu.

 

Belde belediye başkanlıklarına müracaatlar ise  Arzular-Kabaköy beldesine Mihdat Uçan, Ünlüpınar Beldesine Ahmet Nas, Mehmet Nas, Abdulkadir Tunç ve Mehmet Özer, Gümüşgöze  Beldesine Mehmet Zeyrek ve Hasan Aksel, Öbektaş beldesine Muzaffer Kartal, Deredolu  beldesine Ökkeş Alkan, İsa Özder, Ramis Üstün ve Tarık Baş, Söğütlü Beldesine ise Salim Koç aday adaylıkları için başvuruda bulundular.

 

Şiran ilçesine bağlı Yeşilbük beldesine ise Bayram Sarı, Hikmet Canan ve Yüksel Karakaş aday adaylığı için başvuruda bulunurken Kürtün'ün, Özkürtün beldesi için başvuru yapılmadı. 5 Aralık Çarşamba günü aday adaylıklarının AK Parti genel merkezince belirleneceği ve adayların kimler olduğu açıklanacağı öğrenildi.

 

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: AK, Parti’de, Gözler, İlçelere, Çevrildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı