Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 12:04 Bu haber 2748 kez okundu
 
Kelkit Ak Parti İlçe Başkanlığı İçin Kulisler Haraketlendi
Edinilen kulis bilgisine göre Ak parti’ye kurulduğu günden bu güne hizmet eden emek veren 10 yıl ilçe başkanlığı, bir dönem il genel meclis üyeliği yapan Ahmet Güler, 2 Dönem İl genel meclisi üyesi olarak hizmet eden Mustafa Pala, Uzun süre gençlik kolları ...
KELKİT Haberi
Kelkit Ak Parti İlçe Başkanlığı İçin Kulisler Haraketlendi

Edinilen kulis bilgisine göre Ak parti’ye kurulduğu günden bu güne hizmet eden emek veren 10 yıl ilçe başkanlığı, bir dönem il genel meclis üyeliği yapan Ahmet Güler, 2 Dönem İl genel meclisi üyesi olarak hizmet eden Mustafa Pala, Uzun süre gençlik kolları başkanlığını güçlü bir şekilde yürütüp akabinde partinin Milletvekili aday adayı olan Özkan İncir, Söğütlü beldesinde 3 dönem belediye başkanlığı yaparak beldede önemli hizmetleri bulunan Numan Kara’nın yeni dönemde Kelkit ilçe başkanlığı için Ahmet Güler isminin genel merkez tarafından aday gösterilmesini sağlamak üzere kulis çalışmalarına hız verdikleri iddia edilmektedir. Öte yandan ismini zikretmek istemediğimiz geniş kitleye sahip önemli bir ismin ilçe başkan adayı olmak üzere ismi telaffuz edildiği gerçeği var Ancak;  öyle bir isim varki, teşkilatta heyecana neden olan teşkilatın yakından tanıdığı ve çok sevdiği ismini son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız, Eğer ikna edilirse, partiye büyük güç katacağı düşünülen ve oldukça güçlü bir isim belediye başkanlığı ve genel seçimlerden her defasında zaferle çıkılmasında büyük rol oynamış, fakat aldığımız duyumlar doğruysa bundan sonraki süreçte partide Milletvekili olarak hizmet verme isteğinin varlığı söz konusudur.

Kulislerin konuştuğu ve ilçe halkının bağrına bastığı, yerel yönetimler seçimlerinde bağımsız belediye başkan adayı olan Ünal Yılmaz’a karşı Partisi’nin aday gösterdiği Aziz Nas’ın belediye başkanı seçilmesinde büyük rol oynamış mevcut ilçe başkanı Sadi Tüysüz ismi var. Sokakta konuşan Ak Parti seçmenine göre Ak Parti’nin Kelkit’te ilçe teşkilatının başkan sorununun bulunmadığını İlçe başkanlığı arayışı bazı şahısların (Ak Parti’lilerin) kendilerini gündemde tutma arayışlarından, yıpranmış, istenmeyen ve artık Ak Parti tabanı tarafından irite bulunan kişilerin boy göstermesinden başka bir şey değildir. Şu an ilçe başkanlığı görevini başarılı bir şekilde özveriyle yürüten, Kelkit ve köylüleri tarafından sempatik, yapıcı ve Ak Partiye yakışan bir ilçe başkanı olarak görülen Sadi Tüysüz, bu işi son derece başarılı bir şekilde yürütmektedir. Eğer Ak Parti Genel merkezi Kelkit’te başarıyı hedefliyor ve tabanıyla barışık gelecek vizyonu olan bir ilçe başkanı istiyorsa arayışa girmesine gerek yoktur, Sadi Tüysüz, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milletimizin istediği dürüst, hizmet odaklı bir siyaseti eksenine alan önce vatan, önce partim, önce memleketim diyen bir anlayışın temsilcisi olarak Kelkit’te Ak Parti İlçe başkanlığı için tek adaydır. Ak Parti donanımlı liyakatli yürümeli ve ilçemiz siyasetinin yarınlarında El Emin ve ilçe başkanı olarak görmek istediğimiz Sadi Tüysüz değerimizdir. Bazı kişilerse takılmışlar nefislerinin peşine odunumun parası kıvamında kıvranıp duruyorlar her türlü yarar ilişkisine çok açık kişilerin partiye üye olmalarına dahi gerek yok diye düşünüyoruz demektedirler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Kelkit, Ak, Parti, İlçe, Başkanlığı, İçin, Kulisler, Haraketlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı