Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 23:39 Bu haber 8896 kez okundu
 
AK Parti'den Bomba İsim Vekil Aday Adayı!
AK Parti Eski Kelkit ilçe Başkanı, Yusuf Aydın’ın ağabeyi AK Parti'den Gümüşhane milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.
SİYASET Haberi
AK Parti'den Bomba İsim Vekil Aday  Adayı!

AK Parti Eski Kelkit ilçe Başkanı, Yusuf Aydın’ın ağabeyi AK Parti'den Gümüşhane milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Erken Seçim açıklamasının ardından siyasi partilerde seçim hazırlıklarını hızlandırdı.

Erken seçim tarihinin 24 Haziran 2018 tarihi olarak belirlenmesinin ardından halk bu seçimde hem Cumhurbaşkanını hem de milletvekilini seçecek. Vekil aday adaylarını başvuru alımının başladığı haberi düşer düşmez gözler Gümüşhane’nin vekil aday adaylarına çevrildi.

Gümüşhane’de yaşanan siyasi hareketlilik sonrası elimize ulaşan son bilgilere göre, AK Parti Kelkit Eski ilçe Başkanı Yusuf Aydın’ın eğitimci ağabeyi Hasan Aydın AK Parti Gümüşhane vekil aday adaylığına talip Olduğu’nu açıkladı.

 

 

HASAN AYDIN KİMDİR?

 

20.04.1964 Aşut köyünde doğdum. İlköğretimimi Aşut Köyü İlkokulunda, ortaokulu Derince Lisesi orta kısmında, lise öğrenimimi Malatya Turan Emeksiz Lisesi'nde yaptım.

1983 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne girdim.1988 yılında mezun oldum.1989 Şubat ayında İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak göreve başladım. Aynı okulda 1996 yılında müdür yardımcısı olarak görevime devam ettim.1997 yılında aynı okulda müdür başyardımcısı olarak görevime devam ettim.2008 yılında aynı okul da müdür vekili olarak görevlendirildim.2010 yılı Şubat ayında aynı okula kadrolu olarak okul müdürü olarak atandım. İstanbul’un en güzel okullarından biri olan Bahçelievler Anadolu Lisesi'ndeki görevimden 26.04.2018 tarihi itibari ile ülkemizin en güzide illerinden biri olan ve her zaman oralı olduğumdan övündüğüm memleketim Gümüşhane'den Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Milletvekili aday adayı olmak için ayrıldım.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde  ''Mahalli idareler ve yerinden yönetim'' alanında yüksek lisans yaptı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: AK, Parti'den, Bomba, İsim, Vekil, Aday, , Adayı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı