Haber Detayı
20 Mart 2021 - Cumartesi 15:24 Bu haber 8162 kez okundu
 
Ak Parti Kadın Kolları MKYK’da Bir Kelkitli
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın da katılımıyla Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.
KELKİT Haberi
Ak Parti  Kadın Kolları MKYK’da Bir Kelkitli

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın da katılımıyla Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından Ayşe Keşir, 1162 delegenin oyunu alarak AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı'na seçildi. Gerçekleşen Kongreyle MKYK üyesi olarak seçilen 50 kişilik isim arasında Kelkitli hemşehrimiz 2. defa MKYK giren Zerrin Arslan Yerinde Hanım bulunmaktadır.

“Zerrin Arslan Yerinde kimdir “

 

Aslen Kelkitli olan Zerrin Aslan Yerinde 1978 İstanbul Kağıthane doğumludur. İlköğrenim ve ortaöğrenimini Kağıthane’de tamamlamıştır, Kağıthane İmamhatip Lisesi mezunudur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünden ise 2018 yılında mezun olmuştur.
Siyasetçi bir aileden gelmektedir. Babası 1989 yılında kendisi ise 2019 yılında Kağıthane Belediye Meclis Üyeliğine seçilmişlerdir. Siyasi hayatı 2007 yılında ikamet ettiği Kağıthane’de Mahalle Başkanlığı ile başlamıştır. 2010 yılında Kağıthane ilçe kadın kolları yönetim ve yürütme kurulu üyelikleri görevlerini icra etmiştir. 2014 yılında ise İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.
4 Ağustos 2018 tarihinde Genel Merkez Kadın Kolları 5. Olağan Kongresinde Yedek MKYK olarak seçilmiştir. Genel Merkezde Teşkilat Başkan Yardımcılığı (Doğu Anadolu 1 ve Karadeniz 1 Bölge Sorumlusu) görevini yürütmüştür.
8 Mart 2021 tarihinde Genel Merkez Kadın Kolları 6. Olağan Kongresinde tekrar Yedek MKYK olarak seçilmiştir.


Hayrat Vakfı’nda gönüllü olarak Osmanlıca okuma ve yazma eğitimi vermektedir.
Orta düzeyde Arapça ve iyi düzeyde Osmanlıca bilen Zerrin Arslan Yerinde evli ve 2 çocuk annesidir.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Ak, Parti, , Kadın, Kolları, MKYK’da, Bir, Kelkitli, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı