Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 13:46 Bu haber 2510 kez okundu
 
Akçay meclise konuk oldu, meclis üyelerine İŞGEM’i gezdirdi
Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, İl Genel Meclisinin temmuz toplantılarına katılarak kurum faaliyetleri ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi, ardından İl Genel Meclis üyelerine İŞGEM’i gezdirdi.
GÜNDEM Haberi
Akçay meclise konuk oldu, meclis üyelerine İŞGEM’i gezdirdi

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay, İl Genel Meclisinin temmuz toplantılarına katılarak kurum faaliyetleri ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi, ardından İl Genel Meclis üyelerine İŞGEM’i gezdirdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu başkanlığında yapılan toplantıya katılan Akçay, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumsal yapısı, sunduğu hizmetler, çalışma alanları ve hayata geçirdiği projeler hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.

Sunum sırasında meclis üyelerinin sorularını da cevaplandıran Akçay, “Bugün sizlerle hem daha yakından tanışmak hem de ortak değerlerimiz olan şehrimize katkı sağlamak umuduyla hazırlıklarımı yaparak bugün meclisimize konuk oldum. Umuyorum ki bu sunumun sonunda sizlerin de çok önemli fikirleri tavsiyeleri olacak. Bu düşüncelerinizde kurumsal olarak odamıza ve bizlere önemli birer istişare olacak. Halka hizmetin hakka hizmet olduğu inancıyla hep beraber büyün kurum ve kuruluşlar olarak çalışıyoruz. Onun için her zaman istişareye ve görüş alışverişine çok önem vermişimdir. Bu nazik davetiniz için başta İl Genel Meclisi Başkanımız Mehmet Emin Erdoğdu olmak üzere tüm İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür ederek hem hayırlı olsun dileklerimi iletiyor hem de başarılar diliyorum” dedi.

Toplantının ardından Akçay, Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu ve Meclis Üyelerini İŞGEM’de ağırladı.

Ziyarette meclis üyeleri GTSO tarafından hazırlanan proje ve yoğun çaba sayesinde Torul’un Harmancık bölgesine kurularak faaliyetlerine başlayan Gümüşhane Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi’ni (İŞGEM) inceleyerek yapılan çalışmaları yerinde gördü.

Başkan Akçay, “Burası şehrimizin bir değeri. Bu değere hep birlikte sahip çıkmalıyız. Şehrimizde ki çoğu kişi gelip burayı görmeden önyargı ile eleştirilerde bulunuyor. Oysaki burası şehrimiz esnafı ve tüccarı içinde kendilerine katkı sağlayacak bir işletme. İŞGEM yeni kurulmuş ve hala makine bakımından eksikleri olan bir işletme. Ancak bu eksikliklerde zamanla aşılabilecek şeyler. Ancak bir işletmeye emek vermeden,  eleştirerek, gelip görmeden, ön yargı ile ondan hemen kar beklemek, doğru değildir. Bizler başta Gümüşhane’deki işletmeler ve Gümüşhaneliler olarak bu tesisimizi yaşatmak için hep birlikte elimizi daha fazla taşın altına koymalıyız. Hepinizin gördüğü gibi Karton Koli ve Kutu Üretim Hattı ile Son Teknoloji Baskı makinemiz ile önemli bir üretim kapasitesine sahibiz. Şehrimize kurulan ve bulunduğu coğrafi bölgede tek olan bu işletmeye tüm Gümüşhaneliler olarak sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

“İlimizdeki işletmeler ihtiyaç duydukları kutu ve kolileri bu tesiste daha uyguna yaptırabilir”

İŞGEM bünyesinde yer alan karton kutu üretim hattı ve son teknolojiyle donatılmış baskı makinesinin 2018 yılından itibaren faaliyet gösterdiğini kaydeden Akçay, “Şuan İŞGEM bünyesindeki karton koli ve kutu üretim hattımızda başta Karadeniz bölgesi olmak üzere bizden ürün talebinde bulunan ve sipariş veren Türkiye’nin dört bir köşesine karton kutu üretimi yapıyor ve gönderiyoruz. Hatta bölgemizde ve ülkemizde karton kutu üzerine faaliyet gösteren ve ticaretini yapan büyük toptancılar İŞGEM bünyesindeki tesislerimizde yaptırdıkları kutuları, kendi kar oranlarını üzerine koyarak tekrar şehrimizde ki işyerlerine ve işletmelere pazarlıyor. Halbuki şehrimizdeki işletmelerin birçoğu kendi ihtiyaç duydukları karton koli ve kutuları aldıkları ücretin daha düşüğüne İŞGEM’de yaptırabilme imkanına sahip. Bırakın daha uygunu aynı maliyette bile olsa ilk olarak şehrimizdeki bu tesisimizi tercih etmeli ve sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

GTSO Başkanı İsmail Akçay’a bu önemli daveti ve vermiş olduğu emek için Meclis Üyeleri adına teşekkür eden İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, ziyaretin ve bugün görmüş olduklarının kendisi için çok önemli ve güzel olduğunu belirtti. 

“Çalışarak, üreterek, istihdam sağlayarak bu şehre değer katan çok güzel bir işletmemiz var”

GTSO Başkanı İsmail Akçay’ın Meclis oturumu ve bu günkü ziyarette kendilerine çok önemli bilgiler aktardığını ifade eden Başkan Erdoğdu, “Ben göreve başladığım günden itibaren Gümüşhane Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi’ni ziyaret etmek istiyordum. Fakat bugün İsmail Başkanımın davetlisi olarak kendisinin ve İŞGEM Müdürümüz Gürbüz Odabaş’ın paylaştığı bilgiler eşliğinde bu tesisi tanımak benim için çok daha anlamlı ve özel oldu. Burada gördüm ki gerçekten çok emek verilmiş güzel bir tesisimiz var. Çalışan, üreten, istihdam sağlayan ve bu şehre değer katan çok güzel bir işletmemiz var. Eminim şehrimizdeki birçok arkadaşımızın bu işletmenin faaliyetlerinden ve burada ürettiklerinden haberi yok. Kendilerini İŞGEM’i yerinde görmeye davet ediyorum. Eminim ki kendileri de geldikleri zaman bu ziyaretlerinden beni kadar etkilenecek ve keyif duyacaklardır. Sonrada bu işletmemize bizler gibi daha fazla sahip çıkmak için mücadele edeceklerdir. Bu güzel işletmenin şehrimize kazandırılmasında emeği olan başta Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İsmail Akçay olmak üzere herkese bir kez daha çok teşekkürlerimi iletiyor, Gümüşhane İl Genel Meclisi olarak bizlerinde bu tesisimizin şehrimize daha çok katkı sağlamsı için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Akçay, meclise, konuk, oldu,, meclis, üyelerine, İŞGEM’i, gezdirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı