Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 19:03 Bu haber 3455 kez okundu
 
AKSA Doğalgaz’ın yeni müdürü Yavuz oldu
AKSA Gümüşhane-Bayburt DoğalgazŞirket Müdürlüğü görevine Erol Yavuzatandı.
GÜNDEM Haberi
AKSA Doğalgaz’ın yeni müdürü Yavuz oldu

AKSA Gümüşhane-Bayburt DoğalgazŞirket Müdürlüğü görevine Erol Yavuzatandı.

Sektöründe hem Aksa Doğalgaz'ın hem Türkiye'nin ilk ve tek kadın şirket müdürü olan Gümüşhaneli Rahime Meydan'ın yerine 2007 yılında Aksa Doğalgaz ailesine katılan ve daha önce Rize İşletme Müdürü görevini sürdüren Erol Yavuz, Aksa Gümüşhane Bayburt Doğal Gaz Şirket Müdürü görevine getirildi.

Türkiye’nin dört bir yanındaki 27 il, 180 ilçe ve beldede yaklaşık 40 milyon nüfusa hizmet veren Aksa Doğalgaz, alanında uzman ve güçlü kadrosuyla, her sene yüz binlerce aileyi doğal gaz konforuyla buluşturmaya devam ediyor. Aksa Gümüşhane Bayburt Doğal Gaz’ın Şirket Müdürü, daha önce Rize İşletme Müdürü olarak görev yapan Erol Yavuz oldu.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm doğal gaz dağıtım ve elektrik dağıtım şirketlerinin ilk ve tek kadın Şirket Müdürü olarak Gümüşhane’de uzun yıllar boyunca başarıyla görev yapan, başta Gümüşhane olmak üzere Kelkit ve Şiran ilçelerinin doğalgaz arzının sağlanmasında ciddi başarılara imza atan Meydan’ın bu görevden alınması da şaşkınlıkla karşılandı.

Meydan, geçtiğimiz mart ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından organize edilen ve İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleştirilen enerji ve maden alanında önemli işlere imza atan kadın yöneticilerin ödüllendirildiği “Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar” ödül töreninde ‘Profesyonel’ ödülüne layık görülmüş, ödülünü Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın elinden almıştı.

Erol Yavuz kimdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunu olan Erol Yavuz, sonrasında İktisat üzerine Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yavuz, 2001-2006 yılları arasında Katre Mühendislik Ltd. Şti.’de altı yıl Makina Mühendisi olarak çalışmıştır. 2007 yılında Aksa Karadeniz Doğal gaz Dağıtım A.Ş.’de sırasıyla Tesisat Kontrol Şefi, İşletme Şefi ve Şube Şefi olarak görev yapan Yavuz, 2016-2018 yılları arasında Rize İşletme Müdürü görevini yürüttü. Yavuz, 2019 yılı itibarıyla Aksa Gümüşhane Bayburt Doğal gaz Dağıtım A.Ş Şirket Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Aksa Doğalgaz Hakkında

Faaliyet alanında yer alan 27 il, 180 ilçe ve beldede yaklaşık 15 milyon kişi, 4,8 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Aksa Doğal gaz; Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı konumunda bulunmaktadır. “Şehirler Doğal Gazla Nefes Alıyor” sloganıyla yatırımlarını Türkiye’nin her yerine hızla ulaştırmayı amaçlayan Aksa Doğal gaz, genişleyen dağıtım bölgeleri ve yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir. 
 

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: AKSA, Doğalgaz’ın, yeni, müdürü, Yavuz, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı