Haber Detayı
06 Ekim 2018 - Cumartesi 01:35 Bu haber 2132 kez okundu
 
Anne Dostu Hastanelerimiz
Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada,Kelkit ve Şiran Devlet Hastanelerinin “Anne Dostu Hastane” unvanı alabilmesi...
KELKİT Haberi
Anne Dostu Hastanelerimiz

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada,Kelkit ve Şiran Devlet Hastanelerinin “Anne Dostu Hastane” unvanı alabilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilen ekip tarafından hastanelerin ön değerlendirilmesinin yapıldığı bildirildi.

Yapılan değerlendirmenin başarılı bulunduğu ifade edilen açıklamada, anne dostu hastanelerin amacının, anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamak amaçlanmıştır. Anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Üniteleri”nin oluşturulması esas alınmıştır. Normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedeflenmektedir. Yanında uygun bir refakatçi ile gebeler kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeli, hareket özgürlüğü sağlanabilmesi olduğu ifade edildi. Kelkit ve Şiran Devlet Hastanelerinin ön değerlendirilmesinin başarılı bulunduğuifade edildi.

 

Kaynak: Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Anne, Dostu, Hastanelerimiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı