Haber Detayı
18 Kasım 2018 - Pazar 17:56 Bu haber 2357 kez okundu
 
Askıda Ekmek Taktir Topluyor
Kelkit ilçe merkezinde Demir ekmek fırını, yaklaşık 6 ay önce başlatmış olduğu askıda ekmek programını kesintisiz olarak devam ettirmektedir.
KELKİT Haberi
Askıda Ekmek Taktir Topluyor

Kelkit ilçe merkezi’nde Demir ekmek fırını, yaklaşık 6 ay önce başlatmış olduğu askıda ekmek programını kesintisiz olarak devam ettirmektedir.

Bahçelievler Mahallesi ilçe müftülüğü karşısında unlu gıda mamulleri işletmeciliği yapan Demir Ekmek Fırını işletmesi sahibi,  Mustafa Demir,  başlatılan askıda ekmek programı ihtiyaç sahibi vatandaşlar düşünülüp, uygulamaya konulmuştur.

Bu uygulama müessemize gelip ekmek alan bazı vatandaşlar tarafında bağışta bulunarak askıda ekmek uygulamasına destek veriyorlar. Böylece de Haftada yaklaşık 80 ekmek bağışı oluyor. Bizde ihtiyaç sahiplerine ulaştırtmak amacıyla ekmekleri askıya çıkararak ihtiyaç sahiplerine askıda ekmek temin ediyoruz. Bağış miktarının artmasını sağlamak ve Yoksul vatandaşlarımızın ekmek talebini bu şekilde temin etmeye çalışıyoruz.

İşletme sahibi Demir; bu bir Osmanlı uygulamasıdır Askıda ekmek uygulamasının Osmanlı’dan gelen bir gelenek olduğunu ve bu hayırlı geleneğin yaygınlaştırılması gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Ecdadın bu güzel ve hayırlı geleneğini günümüzde sürdürmemiz gerekir. Kelkit, imiz, de, ihtiyaç sahibi insanımız çok var. Onların da ekmek ihtiyacının karşılanması için bu tür uygulamaların olması gerekir. İnşallah bu uygulamamıza maddi durumu iyi olan hayır sahibi vatandaşlarımız gereken desteği verir ve ekmeksiz kimse kalmaz. Bizim görevimiz burada hayır’a vesile olmaktır. Biz hayır’a vesile oluyoruz. Buradan siz Gümüşhane Ekspres gazetesi aracılığıyla bir kez daha ihtiyaç sahiplerine davet gönderiyoruz, gelsin buyursunlar askıdaki ekmek onların için asılmıştır. Ücreti ekonomisi iyi olan yardım sever birileri tarafından ödenmiştir, lütfen kimseye sormaya gerek duymadan fırının dışında askıda asılı olan ekmek onlar içindir lütfen alıp götürsünler dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Askıda, Ekmek, Taktir, Topluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı