Haber Detayı
31 Ağustos 2016 - Çarşamba 14:56 Bu haber 2939 kez okundu
 
avcılardan 30 Ağustos’ta 32 ünite kan bağışı
Gümüşhane Aktif Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Kızılay’a kan bağışında bulundu.
- Haberi
 avcılardan 30 Ağustos’ta 32 ünite kan bağışı

Gümüşhane Aktif Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Dernek Başkanı Sinan Demirsoy liderliğinde adıyla müsemma Zafer Meydanında kurulu Kızılay standına giden avcılar, kan bağışında bulundu.

Dernek Başkanı Demirsoy, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kuruluş ve bağımsızlığımızın mimarı aziz ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ettiklerini söyledi.

Tüm dünyada her gün, her saniye, bir insanın yaşamak için kan nakline ihtiyaç duyduğunu, ülkemizde yaşanan terör olaylarından dolayı birçok yaralı asker, polis ve vatandaşın kan nakline ihtiyaç duyduğunu kaydeden Demirsoy, “Kan ise tek kaynağı insan olan ve başka hiç bir yolla üretilemeyen biyolojik bir maddedir ve bütün dünyada güvenli kan ve kan bileşenleri ancak düzenli, gönüllü ve karşılık beklemeyen kan bağışçıları aracılığıyla sağlandığının farkındayız. Bizlerde Gümüşhane Aktif Avcılar ve Atıcılar Derneği üyeleri olarak ‘Kan Acil İhtiyaç Değil Sürekli Bir İhtiyaçtır’ sloganıyla Kızılay’a kan bağışında bulunmak için toplandık. Kurulduğumuzda da söylediğimiz gibi sosyal sorumluluk projelerinde yer alacağız, tabela dernekçiliği yapmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan tüm terör olaylarını şiddetle kınadıklarını dile getiren Demirsoy, tüm vatandaşları kan bağışı konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

Gümüşhane Kızılay doktoru Zihni Ataman ise 32 kişinin kan bağışında bulunduğunu belirterek, Gümüşhane’de ilk defa bir sivil toplum örgütünün böyle bir etkinlik düzenlediğini belirtti.

Gümüşhane Aktif Avcılar ve Atıcılar Derneğine teşekkür eden Dr. Ataman, Gümüşhane’de bulunan diğer sivil toplum örgütlerini de kan bağışında bulunmaya davet etti. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , avcılardan, 30, Ağustos’ta, 32, ünite, kan, bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı