Haber Detayı
14 Ağustos 2021 - Cumartesi 23:29 Bu haber 6706 kez okundu
 
Avcılık Tamamen Yasaklansın
Hayvan severler avcılara karşı imza kampanyası başlattılar.
KÖSE Haberi
Avcılık Tamamen Yasaklansın

Başka bir canlıyı öldürmenin sporu, turizmi, hobisi, ihalesi olamaz! Bu dünya üzerindeki yaşamı paylaştığımız öbür canlılardan bahsediyoruz, onlar uzak ve yakın komşularımız. Komşularımızı birer rakam ve kotaya indirgeyen Merkez Av Komisyonu’na da kararlarına da karşı çıkıyoruz. 

Tarım Orman Bakanlığı, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından, hangi canlının kaç birey, ne koşullarda, nerelerde öldürüleceğine karar vermek yerine, onları koruyan kararlar almalıdır diyen Köse’li hayvan sever hemşehrilerimiz İlçe kaymakamlığına sunulmak üzere imza kampanyası başlattılar. 

Kampanyaya destek olmak adını bende varım diyerek imza koyanların sayısı hayli çoğalarak artarken, Köse Kaymakamlığına, sunulmak üzere yazılan dilekçede, “Malumunuz olduğu üzere yöremiz çok uzun zamandan beri kene tehlikesi altındaki riskli bir bölgedir.

Bilim insanlarının tespitleri ve yine hali hazırdaki tecrübeler gösteriyor ki bu musibete karşı en etkili doğal mücadele keklikler tarafından yürütülüyor.

Keklikler keneleri yiyerek tüketiyor. Hasat ve harman zamanı bütün vaktini arazide geçiren halkımızı büyük bir tehlikeden koruyorlar. Dolayısıyla keklikler koruyucu bir mücadele aracı olarak keneye karşı sahip olduğumuz en güçlü silahtır. Bu nedenle kekliklerin avlanması hem doğanın dengesine hem de kenelerle mücadeleye büyük darbe vuruyor.

Biz yöre halkı olarak kekliklerin avlanmasının yasaklanmasını istiyoruz. Halkın talebini gösteren imzaları da topladık.  Gereğinin yapılmasını saygı ile arz ederiz” diye bitirdiler.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Avcılık, Tamamen, Yasaklansın,
Yorumlar
Haber Yazılımı