Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 12:36 Bu haber 2481 kez okundu
 
BASIN DUYURUSU GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN
Türkiye Geneli Orta Okullar Arası "Kooperatifçilik" Konulu Resim Yarışması
GÜMÜŞHANE Haberi
BASIN DUYURUSU GÜMÜŞHANE VALİLİĞİ TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN

Türkiye Geneli Orta Okullar Arası "Kooperatifçilik" Konulu Resim Yarışması

 

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından kooperatifçilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak, sanatsal faaliyetleri desteklemek ve bu faaliyetlere katılımı artırmak, öğrencilerin sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak, eğitim çağındaki çocuklarımızı kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Türkiye genelindeki resmi ve özel okullarda eğitim ve öğretim gören ortaokul 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayan "Kooperatifçilik" konulu resim yarışması yapılacaktır.

 

Yarışmaya; Tüm Türkiye’deki resmi ve özel okullarda eğitim ve öğrenim gören ortaokul öğrencileri katılabilecektir.

 

ESERLER NEREYE TESLİM EDİLECEK?

Öğrenciler resim yarışmasına; doldurup imzaladıkları fotoğraflı başvuru formu ve 35×50 formatındaki eserin aslı (orijinali) ile katılabilecekler. Öğrenciler, Gümüşhane Valiliği Ticaret İl Müdürlüğünden, Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi https://esnafkoop.ticaret.gov.tr/duyurular/kooperatifcilik-konulu-resim-yarismasi-hakkinda-duyuru internet sitesinden başvuru formu, resim etiketi ve yarışma şartnamesine ulaşabilecekler.

 

Öğrenciler resimlerini, 8 Kasım 2019 tarihine kadar Okulları ve Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile Müdürlüğümüzün yarışma sekretaryasına elden, posta veya kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekmektedir.

Öğrenciler, (0456) 213 4041 ve (0456) 213 3529 no’lu telefonlarımızdan yarışmayla ilgili bilgi alabileceklerdir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BASIN, DUYURUSU, GÜMÜŞHANE, VALİLİĞİ, TİCARET, İL, MÜDÜRLÜĞÜNDEN,
Yorumlar
Haber Yazılımı