Haber Detayı
27 Haziran 2021 - Pazar 15:06 Bu haber 3931 kez okundu
 
Başkan Kesler Köse'nin Çehresini Değiştiriyor
Gümüşhane Ekspres gazetesi kurulduğundan beri memleketten haberiniz olsun diye objektif yayın hayatına aralıksızın devam ederken bu haftaki ziyaretimiz Köse İlçemize oldu.
KÖSE Haberi
Başkan Kesler Köse'nin Çehresini Değiştiriyor

Gümüşhane Ekspres gazetesi kurulduğundan beri memleketten haberiniz olsun diye objektif yayın hayatına aralıksızın devam ederken bu haftaki ziyaretimiz Köse İlçemize oldu.Köse ilçemizin muhtelif bölgelerini ziyaret ettikten sonra Köse Belediye başkanı Turgay Kesler’i makamında ziyaret ederek ilçeye yapmış olduğu projeler ve yapacağı hizmetleri konuştuk.


Köse ilçemiz 3392 sayılı kanunla19 Haziran 1987 Tarihinde ilçe olduğunu ve İlk seçimini 1999 yılında Anavatan partisinden Merhum Nejmi Taşdemir olmuştu.2009 da yapılan yerel seçim ile Ak parti’den seçilen Şerif Aygün, 2019 yılına kadar görev yapan Aygün, 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde bayrağı Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP )’ li Turgay Kesler  aldı.  Belediye Başkanı Kesler  “ 1977 yılında Köse belde iken Karadeniz bölgesinin MHP’li ilk belediye başkanı olarak seçilen başkan amcam Merhum Fazlı  Kesler’den 42 yıl sonra bayrağı devralarak Köse’nin MHP’li şehremini olarak tarihe geçti.


 İlçemizde yapılan   yerel seçimlerin çok sert geçmesi hizmette yarışın bir sebebi olduğunu düşünüyorum. Belediye başkanlığı bizim baba ocağımız değil, belli bir süre içerisinde kamuya hizmet için verilen kutsal bir görev olduğunu  ifade “ etti.


Başkan Kesler;  “Bu bilinçle kıymetli ilçe sakinlerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan en uygun şekilde yaşamalarını sürdürmeleri için    ilçemizde eksik olan kültür evinin temelini attık. 3 kattan oluşan kültür evinde misafir ağırlamak için 15 kişi yataklı konaklayacak, oturma salonu ve diğer sosyal donatısı mevcuttur. Bu tesis 550 metre kare alan üzerine yapılıyor, 15 bin metre kare alan üzerine modern son sistem donanımlı düğün salonu, ayrıca   belediyemize ait  4 katlı 30 odadan oluşan   60 yataklı  otel,  alt katında  memurlar için lokal ve en alt katında ise  gençlik merkezi oluşturulacaktır.
 Ayrıca Türkiye’de 7 kw gücünde  Toki’ den satın alınmış olan   110 dönüm arazi Tarım Bakanlığı tarafından onaylanmış  ve GES alanı olarak   şehir imar planlarına işlenmiştir.


Yine belediye envanterinde olmayan itfaiye aracı , köy ve ilçelerde kullanılmak üzere bugünkü değeri  1 Milmyon 225 bin tl olan kuka kanal açma makinası  belediyemize kazandırdık.Diğer taraftan  önceki dönemlerden kalan 7.5 milyon borç tarafımızca ödenmiş  ve ödenmeye de devam etmektedir.Başka bir konuda   eski dönemden TEDAŞ’ın alacağı olan  809 bin TL borç bürokrasi işletilerek 249 bin TL ödenmiş ve belediyemiz 560 bin TL kara geçirilmiştir.Yine belediyemizin tasarrufları neticesinde  belediye hesaplarında  yaklaşık  3  milyon TL para bulunmaktadır .

Bahse konu hizmetleri 2023’ e  kadar inşallah verdiğimiz bütün sözleri (vaatleri) yerine getirip, Genel Başkanımız Sayın. Dr. Devlet Bahçeli beyi ilçemize davet ederek  yaptığımız hizmetlerimizi  açma onurunu ilçe halkına yaşatmayı planlıyoruz

.Seçmenin teveccühü her seçilen başkana ve yönetimine  hizmet için  yetkiyi verir, hizmetini ister yasal yetkilerimizi sonuna kadar vatandaşımızın lehine kullanacağız seçim geride kaldı, biz önümüze bakıyoruz oy versin vermesin biz kıymetli Köse’li hemşehrilerimizin hizmetkarı olacağız ve ayrım yapmadan  herkesi kucaklayacağız.Yapacağımız hizmetler bizim ilçe halkına vereceğimiz  en güzel hediyemiz olacaktır! dedi.Veysal Cebel

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Başkan, Kesler, Köse'nin, Çehresini, Değiştiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı