Haber Detayı
28 Ekim 2018 - Pazar 00:26 Bu haber 5188 kez okundu
 
Başkan Yılmaz'ın Çalışmalarına Alçakça Algı Operasyonu
Son Günlerde Sosyal Paylaşım sitesi Facebook'ta FAKE isim ile ilçemiz Kelkit’in değerli Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ve yapmış olduğu onlarca hizmeti görmezden gelerek, yapılan hizmetler hakkında karalama kampanyası başlatan sahte hesaba, ilçemiz Kelkit’te habercilik yapan bir haber portalı destek olarak basın Ahlak İlkelerine uymaya vermiş olduğu sözü ayaklarının altına alarak çiğnemiştir.
KELKİT Haberi
Başkan Yılmaz'ın Çalışmalarına  Alçakça Algı Operasyonu

Son Günlerde Sosyal Paylaşım sitesi Facebook'ta FAKE isim ile ilçemiz Kelkit’in değerli Belediye Başkanı Ünal Yılmaz ve yapmış olduğu onlarca hizmeti görmezden gelerek, yapılan hizmetler hakkında karalama kampanyası başlatan sahte hesaba, ilçemiz Kelkit’te habercilik yapan bir haber portalı destek olarak basın Ahlak İlkelerine uymaya vermiş olduğu sözü ayaklarının altına alarak çiğnemiştir.

FAKE isim ile sosyal Paylaşım sitesinde yapılan paylaşımları Editör: Halkın SESİ ismiyle okurlarına duyuran HABER PORTALI toplumda birçok kesimin tepkisine neden olmuştur. Karalama politikası güden HABER SİTESİ Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’ile ilgili paylaşımın altını yalan yanlış bilgilerle doldurarak algı operasyonu çekmeye devam ediyorlar.

 FAKE isim üzerinden yapılan karalama ve algı operasyonları birçok haber sitesi ve gazetecinin göremediği veya görüpte yapamadığı bir haber yayınlayarak  kamuoyunun sesi oldu diyerek okurlarına sunduğu haberin yüzde yüzü yalan değilse de yüzde doksan dokuzu yalan ve bir müminin savunabileceği şeyler değildir.

 Yukarda sözünü ettiğimiz FAKE isim ve HABER PORTALI’ nın selamünaleyküm Kelkit li kardeşlerim. Bugün sizlere ihale adlı bir haber yazmak istiyoruz.  Kelkit belediyesi günlerden beri muhtelif aralıklarla ANONS yaparak Kelkit çayı kenarında yaptırdığı seyir terası, Dükkan ve iş yerlerinin satış ihalesini yapacağını söyleyip duruyor. Toplamda 11 adet Dükkan ve her Dükkana ait + Depo v.s hesap edildiğinde toplamda 30’a yakın irili ufaklı Dükkan’ın satışı yapılarak, Personelin birikmiş maaş ödemelerinde kullanmışlardır, diye verdiği haberin devamında Taşınmazlar ile ilgili İhale de teklif dosyası alanlar incelendiğinde bu kişilerin ekseriyeti nin çarşı da birkaç dükkan sahibi olduğu görülmektedir.

 Bundan dolayı Kelkit de Dükkan ve kira bedeli konusunda müthiş bir Tekelleşme ortaya çıkmakla kalmayıp bu Tekeli elinde bulunduran ağababa, tuzu kuru kesim Kelkit in gelişimine büyük bir sekte vurmaktadır. Öyle ki kendi 90 m2 dükkanı nın değer kaybetmesinden korkan yaş olarak ölüme çok yaklaşmış bir çok dükkan sahibi kişi yada kişilerdir. İhale ilanını köyler de yaşayan vatandaşlara duyurulmamıştır.

 

İhale ilanını yazılı ve görsel medyada yeterince duyurmamıştır. Kelkit belediyesi ihale sürecinde bu tekelleşmeyi elinde bulunduran kişilere azami derecede dikkat etmelidir. Kelkit belediyesi bu sinsi tekelleşmenin önüne kararlılıkla giderek bir son vermelidir. Kelkit belediyesi İhaleyi iptal ederek İhale ilanını şartnameye uygun her kesime duyurduktan sonra ihale etmelidir, diyerek yayınlanan yazının doğru olmadığını Gümüşhane ekspres gazetemizi arayan veya bizzat ofisimize gelen vatandaşlar, tarafından yalanlanıp söz konusu hesapların kötü niyetli olduğunu söylemişlerdir.

Bizimde Gümüşhane Ekspres haber ailesi olarak Objektif’lik adına yaptığımız araştırmada gördük ki Söz konusu paylaşımların dayanağı olmayan,  kurgulanmış, birer senaryo ürünüdür.

Yerel seçimler öncesi mevcut Belediye Başkanı’nı zorda bırakmak veya zora sokmak adına  bir algıdan başka bir şey değildir.

Değerli okurlarımız Kelkit çayı kenarına Ziraat Bankası ve Mavi Kafe arasına Belediye tarafından yaptırılan seyir terası, Dükkan ve iş yerlerinin satış duyurusu Belediye Başkanlığı tarafından basın ilan kurumuna gönderilerek satış ilanları ulusal basında yayınlattırıp tüm ülkede duyurulmuştur. Bunun yanında ilçemiz Kelkit’te yayın yapan her iki yerel gazete ve onlara ait haber siteleri tarafından satış ilanı duyuruları ilçe halkına yapılmıştır.

Diğer bir duyuruda İl, ilçe ve Belde Belediyelerinin yayın araçlarıyla, Belediye ve hükümet konağı ilanı panoları marifetiyle günlerce askıya çıkarılarak satış ilanları halka duyurulmuştur.

İhale gününde açık artırma yöntemi ile yapılan satışta 11 Dükkan’ın en yüksek teklifi veren 7 si satılmış olup 4 dükkan’ın ise ihale kanununun ilgili maddesi gereğince 15 gün içerisinde ihaleye çıkarılan bedelin altına düşürmemek kaydıyla alıcısına pazarlık yöntemiyle satışı mümkündür. Süresinde müracaat edilen 2 Dükkan daha satılmış hali hazırda 2 dükkan pazarlık yöntemiyle satışı yapılmak üzere alıcısını beklemektedir.

Dolayısıyla herhangi kayırmacılık söz konusu olamayacağı açıktır.  Yapılan çirkin karalama ve algı operasyonlarında dendiği gibi buradan elde edilen paranın personel maaşlarına değil. Belediye hizmetlerinde kullanılmaktadır. Belediye Başkanı’nın çeşitli vesilelerle yaptığı açıklamalarda, belediyenin İL BANK dışında her hangi bir borcunun bulunmadığı bu borcunda 2002 den günümüze kadar olan taksitlenme borçlardır. Topluma hitap eden yayınların daha duyarlı bilgi, belge ve sorumluluk sahibi kişiler yazmalıdır.

Her önüne gelen bağlayıcılığı bulunmayan sahte ve yazarı belli olmayan kişiler yapmamalıdır. Adını dahi yazmaya çekinen   (korkan) kişi ve paylaşımlara itibar edilmemelidir.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Başkan, Yılmaz'ın, Çalışmalarına, , Alçakça, Algı, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı