Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 17:24 Bu haber 1340 kez okundu
 
Başkanı Yılmaz İstiklal Marşının Kabulünün 98.Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı,
Kelkit belediye Başkanı Ünal Yılmaz 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 98.Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı,
KELKİT Haberi
 Başkanı Yılmaz İstiklal Marşının Kabulünün 98.Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı,

Kelkit belediye Başkanı Ünal Yılmaz 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 98.Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı, Yılmaz mesajında; Türk milletinin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız.
Türk ulusunun kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı topyekûn verdiği bir savaş ile ulusal benliğini kurtardığı ve bağımsızlığa olan tutkusunu destanlaştırdığı istiklal mücadelemiz, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedileşmiştir.
İstiklal Marşı; Milletimizin bağımsızlık aşkının, imkansızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.
Yüce Türk milletinin hiçbir dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin haykırışı olan İstiklal Marşımız; gerektiğinde milletimizin birlik ve beraberlik ile başaramayacağı hiçbir şeyin olmadığının da sembolüdür.
Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.dedi

 

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: , Başkanı, Yılmaz, İstiklal, Marşının, Kabulünün, 98.Yılı, münasebetiyle, bir, mesaj, yayınladı,, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı