Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 23:47 Bu haber 4697 kez okundu
 
Bıçaklı Saldırı’da 1.Kişi Öldü 1.Kişi Yaralı
Kelkit ‘te araç içinde başlayan ve kovalamacayla devam eden bıçaklı saldırıda, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
KELKİT Haberi
Bıçaklı Saldırı’da 1.Kişi  Öldü 1.Kişi Yaralı

Kelkit ‘te araç içinde başlayan ve kovalamacayla devam eden bıçaklı saldırıda, bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Kelkit belediyesine ait kademede Şoför olarak çalışan Ali Rıza Fidan  (51) ile Elektrik ustası Ernail (Mustafa) Keskin (49) mesai sonrası evlerine gitmek üzere belediye başkanlığına ait 29 DG 301 plakalı hafif ticari otomobil ile bizi evimize bırakıp döner misin’iz dedikleri itfaiye eri, Salih Ö.(40) aracın arka Koltuğu’na binerek 80 metre kadar gittikten sonra tam Kelkit terminal binası önüne geldiklerinde araç içerisinde henüz nedeni öğrenilemeyen tartışma sonrası, arka koltukta oturan Salih Ö.(40) mutfak bıçağıyla önce Ernail (Mustafa) Keskin’i (49)  sonrada Ali Rıza Fidan’ı yaraladığı iddia ediliyor.

 

Salih Ö.(40) tarafından yaralanan Ernail (Mustafa) Keskin araçtan inerek terminal yönüne doğru hızlı adımlarla kaçarken, Salih Ö.(40)  Ali Rıza Fidan’ıda yaraladıktan sonra terminal yönüne kaçan Ernail (Mustafa) Keskin’in peşine koşarak gittiği söylenirken İtfaiye binasına doğru yaralı şekilde giderek binaya sığınan,  Fidan aldığı bıçak darbesinden olacak ki yere düşerek hayatını kaybetti.

Görgü tanıklarının 112 Acil Servis ve 155 Polis İmdadı arayarak ihbar etmeleri üzerine olay yerine gelen emniyet Güçleri’nin dur ihtarı sonucu teslim olan Salih Ö,(40) Cumhuriyet başsavcısı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanarak Gümüşhane ceza evine gönderdi.

Saldırıdan yaralı kurtulan Keskin ise Kelkit Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi gördükten sonra emniyete giderek ifade verdi. Olay yerinde hayatını kaybeden Fidan’ın cenazesi ise aynı hastanenin morguna kaldırıldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Bıçaklı, Saldırı’da, 1.Kişi, , Öldü, 1.Kişi, Yaralı,
Yorumlar
Haber Yazılımı