Haber Detayı
16 Şubat 2019 - Cumartesi 00:01 Bu haber 2138 kez okundu
 
“Bizim Davamız Kutsaldır”
Bayındırlık ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yollar, havaalanları, demiryolları yapılacağını, sürdürülen hizmet kervanında davalarının kutsal bir dava olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Bizim Davamız Kutsaldır”

Bayındırlık ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yollar, havaalanları, demiryolları yapılacağını, sürdürülen hizmet kervanında davalarının kutsal bir dava olduğunu söyledi.

Torul ilçesindeki ziyaretlerinin ardından Gümüşhane’ye gelen Bayındırlık ve Altyapı Bakanı Turhan ilk olarak Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’i makamında ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaretin ardından Bakan Turhan, AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan Turhan, burada yaptığı konuşmada, verdikleri sözü yerine getireceklerini, yollar, havaalanları, demiryolları yapılacağını belirterek, “Başka dağlar delinecek yollar sıralanacak gönüller kalpler birleşecek. Bunun için çalışıyoruz. Davamız kutsaldır. Davamız mübarek ve makbuldür. Bu davanın yolcuları, mensupları hizmetkârları olarak hepimiz elimizden gelen gayreti gösterip bu davayı menzili maksadına ulaştıracağız. İyi gidiyoruz. Zaman zaman karşımıza engeller çıkıyor. Zaman zaman bizi kendilerine tehdit olarak görenler bize değişik yöntemlerle sabote etmeye çalışıyorlar. Tabi bu sabotenin yöntemlerini biliyorsunuz. Delikanlıca değil. Taşeronlar kullanarak, ekonomik teröristleri, ekonomist teröristleri kullanarak sahada silahlı teröristleri kullanarak bizim önümüzü kesmeye çalışıyorlar. Ama bizim kaderimiz çizilmiştir. Göklerden gelen bir karar var diyor ya şair. Bunu sayın cumhurbaşkanımız da zaman zaman kullanıyor. Bu millet tarihte icra ettiği görevi inşallah insanlığa karşı olan görevini yeniden yapıyor. Daha da iyisini yapmaya hazırlanıyor. Güçlendikçe, birlik ve beraberlik içerisinde oldukça hem kendimize olan güvenimiz, onun davasına olan hizmetimiz daha da etkin bir şekilde tezahür edip kendini gösterecek” dedi.

“Biz İnanmış Kişileriz”

İnanmış kişiler olduklarını, siyasetteki mezhep ve görüşlerinin belli olduğunu ifade eden Bakan Turhan, daha sonra şunları kaydetti: “ Bu insanlık tarihinin başladığı günden beri bellidir. Hak ile batıl mücadelesi insanlığın var oluşundan kıyamete kadar devam edecektir. Biz de ecdadımıza yakışır bir şekilde bu hak davasında hakkı tesis etmede adaleti tesis etmede insanlarımıza hak ettiği yaşam kalitesini yaşam standartlını sunma konusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunun için tek bir şart var. Birlik ve beraberlik içerisinde olmak. Fitne ve fesada aldanmamak. Bizim için kurulan tezgahlara farklı yöntemlerle bunun çeşitlerini saymaya gerek yok. Bunlara aldanmayacağız. Çok sesli olacağız, tek başlı olacağız. Herkes fikrini söyleyecek ama lideriniz bunları dinleyecek hamur edecek iyileştirecek kararını verecek bizde onun arkasından yürüyeceğiz. Eğer ayrılık olduğu zaman tarihte olduğu gibi. Bu millet dışardan hiç yıkılmadı. Tefrika ile yıkıldı. Kendi içerisinde bölünme ile yıkıldı. Biz bunu birleştirmeye çalışıyoruz. Bulunduğunuz coğrafi şartlar kaderimizi de belirliyor. Akrebin kıskacında yoğrulmuş bir kaderin mensupları olarak dikkatli olmak lazım. Kendimizi bıraktın mı akrepler bizi tarumar eder dağılır gideriz. “

“Bir olacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız”

Fazla söze gerek olmadığını belirten Bakan Turhan konuşmasını şöyle tamamladı: “Komşularımızın hali bellidir. Afrika’nın Ortadoğu’nun Uzakdoğu’nun durumu bellidir. Bir olacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız, iri olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. Bunun içinde çok çalışacağız ama insanlarımıza bunu anlatmak için gönüllerine hitap edeceğiz. Özellikle hanım kardeşlerimiz, mütevazılıkla nezaketle gidip insanlarımıza kırgınlarımız olabilir kendi içimizde arkadaşlarımız kırılmış olabilir bu yol hak yol olduğunu biliyoruz dönme bilmez yürürüz cehennem gelen olsa göğsümüzle söndürürüz diyor ya şair bu anlayışla birbirimize kırgınlık yok dargınlık yok. Çünkü siperde düşman bekliyor. Tefrikaya ayrılığa düşmemizi bekliyor. Sizlerden önümüzdeki yerel seçimler sadece bir muhtar seçimi değil, meclis seçimi değil belediye başkanı seçimi değil bu seçim bizim karşımızda duranlara karşı verilecek cevabın seçimidir. Bu seçim zalimlere karşı verilecek dersin seçimidir. Biz mazlumların yanında olduk. Dünya mazlumlarının yanında olduk. Onlara daha da sahip çıkmamız lazım. Eğer sahip olduğumuz nimetlerin kadrini şükrünü bilibde bu nimetlere sahip olmayanlarla paylaşmasını bilmezsek korkarım sözünü ifade etmekten korkarım. Allah muhafaza. Bunun için çalışmamızın anlamını manasını gönlünüzde anlamlandırarak beynimizde çok iyi algılayarak eşimize dostumuza anlatmamız lazım.”

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse ise Gümüşhane’nin nüfusa göre en fazla yatırım alan iller arasında olduğunu ifade ederek, “” Bu yatırımlar içerisinde en büyük payı da ulaştırma yatırımları alıyor. Ben bu vesileyle başta Sayın Cumhurbaşkanımıza başbakanımız meclis başkanımız Sayın Binali Yıldırım beyefendiye sayın bakanımızın nezdinde bütün ulaştırma bakanlarına şükranlarımı arz ediyorum. Yollarımızın güzelleşmesi ile seyahatlerimiz keyifli hale geldi. Yine Gümüşhane’miz partimize Türkiye genelinde en yüksek oy veren iller arasında gelmektedir. Bu bağlamda 24 Haziranda Türkiye 2. Olduk. İnşallah 31 Mart günü de Gümüşhane de 14 il ilçe belde belediyesi var. Biz 14’te 14 yapma hedefiyle yola çıktık. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Bunu başaracak güçteyiz. Sayın bakanımız bizleri onurlandırdınız. Şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

Bakan Turhan, daha sonra esnaf ziyaretinde bulunarak Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’i makamında ziyaret etti.

Bakan Turhan Belediyede

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Gümüşhane’ye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, son olarak Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’i makamında ziyaret etti.

Başkan Çimen, Bakan Turhan’a göreve geldiği günden  itibaren yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Çimen’e güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Bakan Turhan, tabi güzellikleriyle, ormanlarıyla, ırmaklarıyla, tarihi değerleriyle, turistik yerleriyle, yaylalarıyla meşhur olan Gümüşhane’nin ülkemizin transit karayollarının da üzerinde bulunduğu bir kavşak noktası olduğunu söyledi.

“Gümüşhane Küçük Bir İl Ama Değerleri Bakımından Büyük Zenginliğe Sahip”

Gümüşhane’nin nüfus bakımından küçük bir il ama değerleri bakımından büyük zenginliği olduğunu ifade eden Bakan Turhan, “Madenleri, kaynakları, tarihi ve turistik değerleri var. Biz de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Gümüşhane’mizin ulaştırma altyapısını en iyi şekilde, en son teknolojik imkanları kullanarak yüksek standartlı yollarla donattık. Gümüşhane merkezli bu yollar önemli ölçüde tamamlandı. Trabzon bağlantısında yapımı devam eden yeni Zigana tüneli, Erzurum hattında yapımı devam eden Vauk ve Kop tünelleri, Erzincan hattında yapımı devam eden Pekün tüneli de tamamlandığında Gümüşhane’nin ulaşımı, Gümüşhane’deki yaşam kalitesi ve Gümüşhane’deki ticari ve ekonomik fırsatlar daha da artacaktır” dedi.

“Gümüşhane İyi Fırsatlar Yakalayacaktır”

Bakan Turhan, Gümüşhane’nin tabi kaynaklarını ekonomiye kazandırmak için daha iyi fırsatlar yakalayacağının altını çizerek, şöyle devam etti: “Bunun devamında planladığımız ve proje çalışmalarını yürüttüğümüz Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu projemiz devam ediyor. İnşallah onu da yapım programına alıp bu ulaşım altyapısıyla Gümüşhane’mizi buluşturacağız.Gümüşhane sadece ulaşım altyapısıyla değil diğer sektörlerdeki gerek sanayi gerek turizm gerek eğitim ve sağlık alanındaki hizmetleriyle Gümüşhane’deki ihtiyaçları karşılayacak şekilde bu yatırımları da yaptı ve hizmete aldı. Gümüşhane’de yaşayan hemşerilerimiz her türlü sağlık, eğitim, ticari, turizm ihtiyaçlarını buradan aldığı gibi bu tür hizmetlerden komşu illerden, ilçelerden gelen insanlarımız da faydalanıyor.”

“Her Şey İnsanımız İçin”

Her şeyin insan için olduğunu vurgulayan Bakan Turhan, “Tabi ve doğal şartlar ne kadar ağır ve zor olursa olsun bu iş zorluklardan yılma değil aşkla, şevkle bu zorlukları aşma anlayışı içerisinde hayata geçmiş olan hizmetlerdir. Bunu bize Cumhurbaşkanımız böyle anlatmıştır. Zaman zaman bu bölgede yapılan yatırımların maliyeti bütçemizde önemli yer tutmuştur. Zaman zaman kesintiye uğradığında biz ilgili mercilerden ödenek temini konusunda talepte bulunduğumuzda bu konuda her türlü desteği almışsızdır. Bu yıl içerisinde bu bölgede yapılan çalışmalarda yapılan tüm imalatların parası ödenmiş, yapılacakların da ödenecektir” diye konuştu.

“Ülkemize Ekonomik Saldırı Yapıldı”

Ülkemize 2018 yılının ikinci yarısından itibaren ekonomik saldırı yapıldığını ifade eden Bakan Turhan, şunları söyledi: “Finans sektörüne yönelik bir saldırı oldu. Bu saldırı sonucu yatırımlarda bazı işlerimizde durgunluk yaşadık. Biz bu saldırıyı maliye yönetimimizin zamanında müdahalesiyle çok kısa bir süre içerisinde savdık. Saldırı yapanlar ağır bir maliyet üstlenmek zorunda kaldılar. Bu süre içerisinde bazı işlerimizde gecikme, öteleme olmuş olabilir. Bunların hepsinin üstesinden gelir, altından kalkarız. Yeter ki biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece bu tür ülkemiz ekonomisine, ülkemiz sosyal yapısına, insanlarımızın aklının fikrinin değiştirilmesi için yapılan bu tür hareketlere biz engel olacağız, biz bunun karşısında duracağız. Birlik ve beraberliğimizi bozdurmayacağız.”

“Şimdi Bir Seçim Arifesindeyiz”

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin arifesinde bulunduklarını kaydeden Turhan, “İnsanların kafalarını bulandırma, insanların sosyal ve ekonomik yaşantılarında devletine, devlet yöneticilerine, kurumlarına karşı itibarlarını sarsma, güvenini sarsma ile ilgili bazı sosyal medyada saldırılarla, sosyal medyada bir takım bilgilendirmelerle karşılaşabiliriz. Bunlara bizim daha dikkatli daha açıkgözlü olmamız lazım. Özellikle gençlerimizi bu tür sosyal medya üzerinden yapılan yanlış enformasyon konusunda akil insanlar olarak, büyükler olarak bu konularda uyarmamız lazım. Biz de bu konularla ilgili olarak Bakanlık olarak yıkıcı faaliyette bulunan sitelere karşı saldırılara karşı gerekli tedbirleri alıyoruz. Ama biz özellikle sosyal medya üzerinden algı operasyonları yaparak yalan haberlerle insanlarımızın, gençlerimizin aklını çelme konusunda yapılan bu tür saldırıları ‘teknik ve iletişim yöntemi ile yapılan terör’ olarak değerlendiriyoruz. Bunlara inanmamamız lazım. Bunlar bizim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya yönelik olan eylemlerdir, işlemlerdir. Bu konuda özellikle anne babaların daha dikkatli olması gerekiyor. Biz gerekli teknik tedbirleri alıyoruz. Ama yine de bu tür konularda insanlarımızı aydınlatıcı bilgilendirmeyi yapıp doğrusu neyse onu araştırıp söylememiz lazım. Hizmetlerinizin daim olmasını diliyorum. Gümüşhaneli hemşerilerimizin daha huzurlu daha mutlu yaşayabileceği bir şehircilik hizmetini inşallah yeni dönemde sizlerden bekliyoruz” şeklnde konuştu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: “Bizim, Davamız, Kutsaldır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı