Haber Detayı
14 Eylül 2021 - Salı 01:02 Bu haber 1220 kez okundu
 
Bu cesareti nereden alıyorsunuz?
Gün geçmiyor ki, ülkemizin bir köşesinde halkın haber alma hakkını yerine getirmek için gece-gündüz demeden görevini yapan gazetecilere saldırı olmasın.
GÜMÜŞHANE Haberi
Bu cesareti nereden alıyorsunuz?

Gün geçmiyor ki, ülkemizin bir köşesinde halkın haber alma hakkını yerine getirmek için gece-gündüz demeden görevini yapan gazetecilere saldırı olmasın.

Bu tür vakaların en az yaşandığı ilimizin tablodaki yeriyle gurur duyarken, kendini bilmez birileri hem şehrin adını, hem de hak etmeden işgal ettiği koltuğun adını kirletebiliyor.

Son olarak Hasanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesinde faaliyet gösteren Özel Hacı Afife Tarhan Kız Öğrenci Yurdu’nun dış cephe tadilatı sırasında iskeleden düşerek yaralanan 2 işçinin haberini yapmak isteyen gazeteci arkadaşımız Uğur Aydın, yurt yöneticileri olduğu anlaşılan magandalarca tehditlere ve saldırıya maruz kaldı.

Bu kendini yönetici sanan ancak ruh haliyle tam bir magandayı andıran şahıslara sormak istiyorum.

Bu işçilerin yaralanmasında hangi tedbiri eksik aldınız ki, haber yapılmasından korkuyorsunuz?

Kamu görevi yapan bir gazeteciyi tehdit etmek, fiili saldırıda bulunmak ve ekmeğini kazandığı kamerasını kırmaya yönelik eylemi yapma cesaretini nereden alıyorsunuz?

Bu şahıslar hakkında acilen soruşturma başlatılmasını Sayın Valimizden önemle arz ediyor, Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti olarak konunun takipçisi olacağımız beyan ederiz.

Basın camiamız ve haber alma hakkı engellenen halkımız adına bu magandaları kınıyor, Uğur Aydın arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve daima yanında olduğumuzu ifade ediyoruz.

 

 

Sezai KÖPRÜLÜ

Gümüşhane Gazeteciler

Cemiyeti Başkanı

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Bu, cesareti, nereden, alıyorsunuz?,
Yorumlar
Haber Yazılımı