Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 15:10 Bu haber 464 kez okundu
 
“Bu Kulüp Düşerse Suç Kesinlikle Emniyetindir”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Akın Üstün, Ve Arzular-Kabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış Emniyet Mensuplarının Uyguladığı Çifte Standarttın Kabul Edilemeyeceğini Söyledi.
GÜMÜŞHANE Haberi
 “Bu Kulüp Düşerse Suç Kesinlikle Emniyetindir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Akın Üstün, Ve Arzular-Kabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış  Emniyet Mensuplarının Uyguladığı Çifte Standarttın Kabul Edilemeyeceğini Söyledi.

“Başkanı Keyfi Davranışlara Kurban Etmeyeceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi Akın Üstün, Gümüşhanespor-İnegölspor maçı sonunda Arzular Kabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış’ın yaşadığı olayı güvenlik güçlerinin keyfi davranışı olarak yorumlayarak, gazetemize yaptığı açıklamada, MHP  yöneticileri olarak bütün belediye başkanları, ilçe başkanları ve il başkanlarını birilerinin keyfi davranışlarına kurban etmeyeceklerini söyledi.

Yaşanılan olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Üstün “Bizim Belediye başkanlarımızın ve partimiz mensuplarının yaptığı her türlü faaliyetinde arkasında duracağız. Çetin Rıza Tanış kardeşimiz, bütün iş yoğunluğunun yanında ailesini ihmal ederek, kendi cebinden harcamalar yaparak, herkesin sahipsiz bıraktığı ve herkesin bırakıp kaçmak için bahane aradığı Gümüşhanespor’a sahip çıkmak için mücadele veriyor. Süreci hepimiz beraber yaşadık” dedi.

Gümüşhanespor’un kongreden kongreye gittiğini belirten Üstün, kulüp için tek bir kişinin mücadele ettiği ve o isminde Çetin Rıza Tanış olduğunu vurguladı.
‘Hassasiyeti Görmek İstiyoruz’
Üstün, “Gümüşhanespor şehrin ortak bir değeridir. Gümüşhane’de siyaset yapan, bu şehirde yaşayan ve buradan ekmek yiyen herkesin Gümüşhanespor’a sahip çıkması gerekirken, sahip çıkan bir kardeşimize birilerinin keyfi davranarak saldırması, iteklemeye kalkması hadsizliktir. Herkes bundan sonra davranışlarını sergilerken haddini de hakkını da bilmelidir. 
Netice bu kardeşimiz bir belediye başkanıdır ve toplum tarafından seçilmiş bir kardeşimizdir. Bunun da ötesinde sahipsiz bir kulübe sahip çıkan gönüllü bir kardeşimizdir. Biz herkes suçlamıyoruz ancak kendi içlerinde nefsi ve bireysel davranışlar sergilememeleri gerektiğini de buradan söylüyoruz. Bu noktada sayın valimiz gerekli hassasiyeti göstermiştir. Ancak biz emniyet müdüründen de ve diğer kurum çalışanlarından da aynı hassasiyeti görmek istiyoruz” diye konuştu. 

‘Bir Kişi Üzerine Talimat Yağdırmak Anlamsız’
Taraftarsız izlenen bir maçta onca güvenliğe rağmen bir kişinin üzerine polislerin talimat yağdırmasının kabul edilemez bir davranış olduğunu belirten Üstün,  “Bundan sonra ki süreçte herkes çok iyi bilmelidir ki MHP’nin bütün teşkilatlarında görev yapan herkes partinin bir parçasıdır. Bu parçaları da ayırmak söz konusu değildir. Biz bu şehri bir adım ileri taşımak için mücadele eden insanlar olarak, şehre katkı sağlamak için emek harcayan insanlar olarak böyle keyfi davranışlara kurban vermeyeceğiz. Bundan sonra ki süreçte de yine Gümüşhanespor’umuza sahip çıkmak adına gerek belediye başkanlarımız gerek şahsımız gerekirse de teşkilatımız adına ne yapılması gerekiyorsa her türlü fedakarlığı yapmaktan da geri durmayacağız. Gümüşhanespor şehir olarak övünebileceğimizi gurur duyduğumuz markamızdır. Gümüşhanespor varlığını devam ettirecektir” ifadelerini kullandı.
Gümüşhanespor’un yalnız bırakıldığı belirten Üstün sözlerine şöyle devam etti;
“Bu camia üzerinden rant elde edenler, şov yapanlar, siyasi hesap yapanlar bırakıp kaçmış olsa da, biz imkanlarımız ölçüsünde gerek kulübümüze gerek taraftarımıza ve bu kulübü ayakta tutmak isteyen herkese sahip çıkıp yanında olacağız.”
Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış’ın kulüp için verdiği mücadeleden dolayı teşekkür eden MHP MYK Üyesi Üstün açıklamalarını şu şekilde tamamladı;
“Çok değerli belediye başkanımız Çetin Rıza Tanış’ın kulüp adına vermiş olduğu mücadeleden dolayı özelikle kendisine çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın yaptığı ve yapacağız her türü davranışın arkasındayız. Kulübü daha iyi yerlere hep beraber taşıyacağız. Başkanımızdan önce tepki vermesi gereken neden susmuşlardır? Neyin hesabını yapmışlardır bunu merak ediyorum. Gümüşhanespor’a yapılan haksızlıklara ne kadar daha susacağız. Yapılan bu saygısızlığa susmakta ayrıca üzücü bir durumdur.
 
Arzular Kabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış ise gazetemize yaptığı açıklamada Gümüşhanespor- Ankaragücü müsabakası, Gümüşhanespor- Ankarademirspor müsabakası ile son olarak Gümüşhanespor, İnegölspor müsabakalarını örnek göstererek emniyet mensupları tarafından uygulanan çifte standart kararların kırmızı beyazlı takımın geleceğine etki ettiğini ifade ederek sitemde bulundu.
‘Kulübün Geleceği ile Oynuyorlar’
Başkan Tanış, Gümüşhane’nin her zaman vatanına ve milletine bağlı olduğunu belirterek, emniyet mensuplarının özellikle Gümüşhanespor maçlarında taraftarlara karşı yaptıkları sert müdahalelerin olduğunu kaydetti.
 ‘Emniyet Müdürünü Kınıyorum’
Başkan Tanış,  Gümüşhane emniyet müdürünün İnegölspor maçında yaşanan olaylardan sonra kendisini arayıp olayı öğrenme gereksiniminde bulunmadığının altını çizerek, “Emniyet müdürün kendisini de kınıyorum. Personeli bizi saygısızlık yaptı. Durumu bizden öğrenme zahmetinde hiç bulunmadı. Maçın son dakikalarında oraya gelip neyin gövde gösterisini yaptı. Maçın başlamasında yok ama son dakikalara doğru geliyor” dedi.  
 “Bu Kulüp Düşerse Suç Kesinlikle Emniyetindir”
Emniyet mensuplarının kendisine saygısızlık yaptığını düşünen Başkan Tanış, “Dün bizim futbolcumuz 18. dakikada bizim ceza sahası içerisinde yumruklandı. Hakemde bunu sarı kart ile yatıştırdı. O pozisyon kesinlikle kırmızı kartlıktı. Bu durumu seyircinin olmamasına protokolde fazlaca emniyet mensubunun olmasına bağlıyorum. Kötü niyetli hakemler bunlardan güç alarak sahamızda istediği gibi hareketler yapabiliyor.  Bu kulüp düşerse suç kesinlikle emniyetindir.  Bizi terörist gibi görüp Gümüşhanesporu mağdur ediyorlar” ifadelerinde bulundu.
‘Olayı İçişleri Bakanlığına Taşıyacağım’ Başkan Tanış sitem dolu açıklamalarını şu şekilde tamamladı;“İçişleri bakanından randevu aldım. Randevuma olumlu cevap verildi. Kendisiyle görüştüğümde burada emniyetlerle yaşadığımız olumsuz durumları aktaracağım. Seçilmiş insana yapılan bu haksızlığı bakanımızla paylaşacağım” dedi.

Kaynak: (gk) - www.gumuskoza.com.tr Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: , “Bu, Kulüp, Düşerse, Suç, Kesinlikle, Emniyetindir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı