Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 13:37 Bu haber 2297 kez okundu
 
Bugün FİDAN Yarın NEFES “ Projesi Kapsamında 5 Bin Fidan Toprakla Buluştu
11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü Bugün FİDAN Yarın NEFES “ projesi kapsamında ilçemiz Kelkit Şahin tepesin de Fidan dikimi gerçekleştirildi.
KELKİT Haberi
Bugün FİDAN Yarın NEFES “ Projesi Kapsamında 5 Bin Fidan Toprakla Buluştu

 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü Bugün FİDAN Yarın NEFES “ projesi kapsamında ilçemiz Kelkit Şahin tepesin de Fidan dikimi gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye’de saat 11.11’de ‘Geleceğe Nefes’ sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan kararla Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilen 11 Kasım’da tüm Türkiye'de olduğu gibi İlçemiz  Kelkit'te yılanlı mevkiinde’de toprakla buluştu. Burada yapılan törende konuşan Kelkit kaymakamı Aziz Onur Aydın Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ve Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde 81 ilde ‘Geleceğe bir nefes’ projesi kapsamında milyonların tek yürek olduğunu belirterek, “Bugün Türkiye’nin her yerinde insanlar tek yürek olarak toprağına, vatanına sevdalı bir şekilde bu faaliyeti icra etmekte. Ülkemizin ve insanımızın en önemli özelliği toprağı vatan saymasıdır. Şuanda yapılan çalışmada toprağı vatan sayan milletin vatanına hizmet etme noktasında, vatanını daha değerli kılması noktasında çok özellikli bir çalışma. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas’da geleceğe nefes verebilmek için bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Ormanlar bizim nefesimiz, suyumuz, toprağımız. Bunları hepimiz muhafaza etmemiz lazım. ‘Kıyamet gününde bile olsa elinizde fidan varsa dikin’ hadisinden hareketle fidan dikelim” ifadelerini kullandı.

 

Törene ilçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Kelkit Ak Parti İlçe Başkanı Sadi Tüysüz, Kelkit Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Yaşar Çelebi, İl Genel Meclis üyeleri Reşat Çalışkan, Sami Tuncay, ilçe protokolü, öğrenciler,  sivil toplum örgütü yöneticileri ve vatandaşların  katıldığı bir organizasyonla fidanlar toprakla buluşturdular.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Bugün, FİDAN, Yarın, NEFES, “, Projesi, Kapsamında, 5, Bin, Fidan, Toprakla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı