Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 16:44 Bu haber 5089 kez okundu
 
Çevre yolu bir can daha aldı
Kelkit ilçe merkezden geçen Gümüşhane –Erzincan çevre yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 ilkokul öğrencisi hayatını kayıp etti.
KELKİT Haberi
Çevre yolu  bir can daha  aldı

Kelkit ilçe merkezden geçen Gümüşhane –Erzincan çevre yolunda meydana gelen trafik kazasında 1 ilkokul öğrencisi hayatını kayıp etti.

 

Edinilen bilgilere göre ailesi ile birlikte dondurma yemekten dönen ilkokul öğrencisi 8 yaşındaki Buğlem Doğan yoldan karşıya geçmekteyken birden ailesinin elinden fırlayarak yoldan karşıya geçmek istedi. O sırada yoldan hızlıca geçmekte olan otonun çarpması sonucu ağır yaralanarak Kelkit Devlet Hastanesine, oradan da Gümüşhane Devlet Hastanesine sevk edilen, talihsiz çocuk, Doktor’ların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kayıp etti.

 

Kelkit’e bağlı Gödül köyü nüfusuna kayıtlı 8 yaşındaki kız çocuğunun ölümü bir kez daha çevre yolunu gündeme taşıdı. Şehrin orta yerinde kalan ve neredeyse her hafta bir trafik kazasının yaşandığı Kelkit çevre yoluna bir türlü önlem alınmıyor.  

 

Kelkit’te yaşayan vatandaşlar konu ile ilgili yapmış oldukları açıklamada; '' son beş yılda bu yolda onlarca ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Her defasında yetkililere sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ancak kimsenin sesimizi duyduğu yok. Yada biz kimsenin umurunda değiliz. Her zaman ölen öldüğüyle kalıyor. Diyen halk bu ilçede görev yapan STK’ lar neden sessiz kalıyor?  Karayollarını kim uyaracak bu sessizlik neyin nesidir?   Sürekli kazaların yaşandığı bu çevre yolunun şehrin dışına taşınması mecburiyeti artık çoktan arz etmektedir. Diyerek ilgilileri göreve davet ettiler.  

 

Merhume Buğlem Doğan’ın cansız bedeni Kelkit küçük camii önüne geldiğinde namaz kılmak için orda bulunan cemaatin hayli duygulandığı gözlemlenirken, cenaze namazı için ilçe kaymakam vekilimiz Mustafa Duruk, Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, il milli eğitim müdürü Seydi Doğan, AK Parti ilçe Başkanı Akif Turan, Belediye meclisi üyeleri, merhume’nin öğretmenleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namaz sonrası Gödül köyü mezarlığına götürülerek defnedildi.    

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Çevre, yolu, , bir, can, daha, , aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı