Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 05:45 Bu haber 1960 kez okundu
 
Cinayete 35 Yıl Hapis
Kelkit ilçemizde aynı araçtaki mesai arkadaşlarından birini öldürüp diğerini yaralayan itfaiye eri, 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
KELKİT Haberi
Cinayete 35 Yıl Hapis

Kelkit ilçemizde  aynı araçtaki mesai  arkadaşlarından birini öldürüp diğerini yaralayan itfaiye eri, 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Cinayete 35 Yıl Hapis

Kelkit Belediyesi'nde itfaiye eri olarak çalışan ve belediyeye ait kamyonette mesai arkadaşlarından birini öldürüp diğerini yaralayan sanığa toplamda 35 yıl hapis cezası verildi.

Gümüşhane Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, "kasten adam öldürme" ve "kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçlamalarıyla tutuklu yargılanan sanık Salih Özbek, olayda yaralanan Ernail (Mustafa) Keskin ve yaşamını yitiren Ali Rıza Fidan'ın yakınları ile avukatlar katıldı.

Saldırıdan yaralı kurtulan Ernail Keskin, Ağır ceza mahkemesinde ki duruşmada, sanığın yaşamını yitiren Ali Rıza Fidan'ı arayarak ve bıçağı yanına alarak araca bindiğini söyledi.Sanığın, kendisinin araçta olduğunu bilmediğini ileri süren Keskin, "Madem benimle problemi vardı. Evlerimiz yan yana. Bana başka yerde de eylemini gerçekleştirebilirdi. Sanığın en ağır cezayı almasını talep ediyorum" dedi.

Keskin'in avukatı da önceki beyanlarını tekrar ederek, sanığın Ali Rıza Fidan'ı tasarlayarak öldürdüğünün kamera kayıtları, otopsi tutanağı ve tanık anlatımlarıyla kesinlik kazandığını savundu.

Avukat, sanığın müvekkili Keskin'e karşı da adam öldürmeye teşebbüs suçu işlediğini öne sürerek cezalandırılmasını istedi.Sanık Özbek ise önceki savunmalarını tekrar edip, olaydan duyduğu pişmanlığı dile getirerek beraatını talep etti.

Sanık avukatı ise tanık beyanlarında müvekkilinin adam öldürecek bir kişiliğe sahip olmadığının anlaşıldığını savunarak, Özbek'in maktulü öldürme kastının bulunmadığını iddia etti. 

Avukat, lehe hükümlerin uygulanarak müvekkilinin "taksirle adam öldürmek" suçundan cezalandırılması talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, kısa aranın ardından sanık Salih Özbek'in cezasında indirim yapılarak "kasten adam öldürmek" suçundan 25 yıl, Keskin'e karşı işlediği "kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçundan da 10 yıl olmak üzere toplamda 35 yıl hapis ile cezalandırılmasına hükmetti.

Olay

26 Kasım 2018 tarihinde, Kelkit ilçesinde, belediyede itfaiye eri olarak çalışan Salih Özbek, mesai arkadaşları Ali Rıza Fidan ve Ernail Keskin'e belediyeye ait kamyonet içerisinde bıçakla saldırmış, saldırıda Fidan yaşamını yitirirken, Keskin terminal binasına sığınarak yaralı kurtulmuştu.

Kaynak: (gk) - www.gumuskoza.com.tr Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Cinayete, 35, Yıl, Hapis,
Yorumlar
Haber Yazılımı