Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 14:45 Bu haber 2482 kez okundu
 
CUMHURİYET BAYRAMI KELKİT'TE COŞKUYLA KUTLANDI
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümü ve cumhuriyet bayramı Kelkit İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor
KELKİT Haberi
CUMHURİYET BAYRAMI KELKİT'TE COŞKUYLA KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 95. Yıl Dönümü ve cumhuriyet bayramı Kelkit  İlçemizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 28 Ekim 2018 pazar günü saat 13.00’da Kelkit  Kaymakamlık Binası önünde, Cumhuriyet’in Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak başladı. Kaymakam Aziz Onur Aydın ve belediye Başkanı Ünal Yılmaz’ın Atatürk Büstüne Çelenk koyması ile Son bulan kutlama 29 Ekim 2018 pazartesi (bugün) saat 09.45-10.30 da Kaymakamımız Aziz Onur Aydın’ın makamında protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti.
 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, etkinlikleri kapsamında yapılan program Saat 10.30’da İlçe geçlik ve Spor müdürlüğü kapalı spor salonunda başlarken programa İlçemiz Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Kelkit Belediye Başkan Ünal Yılmaz, Jandarma bölük komutanı Özgün Deniz Gecizi,  İlçe Emniyet Müdürü Şahin Dizman, Sağlık meslek yüksek okul müdürü Doç Dr. Canan Sancar, Aydın Doğan meslek yüksek okulu yöneticileri, Milli Eğitim Müdürü İsmail Yücel ilçe İlçe müftüsü Selim Şahin, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Program Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, belediye başkanı Ünal Yılmaz ve ilçe milli eğitim müdürü İsmail Yücel birlikte salonda bulunan hazırirun’u selamladılar.

 

Kaymakam Aydın günün anlam ve önemini binaen  “ Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş yıl dönümün de Cumhuriyetimiz kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan Aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum “dediği uzunca bir konuşma yaptı. Kutlama programı şiir ve diğer branşlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilerek son buldu.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: CUMHURİYET, BAYRAMI, KELKİT'TE, COŞKUYLA, KUTLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı