Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 10:12 Bu haber 1356 kez okundu
 
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi
Gümüşhane’de şehit ailesi ve gaziler onuruna düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Berat Tevcih töreninde gözyaşları sel oldu.
GÜMÜŞHANE Haberi
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Düzenlendi

Gümüşhane’de terörle mücadele şehitlerinin yakınlarına ve 15 Temmuz gazilerine Sayın Valimiz Okay Memiş tarafından Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.
 
Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törende Sayın Valimiz, Devlet Övünç Madalyası ve Beratını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına terörle mücadele şehitlerinin yakınları ve 15 Temmuz gazilerine takdim etti.
 
Törene Sayın Valimiz yanı sıra AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Vali Yardımcısı Ali Arıkan Aytaç Akgül, İlçe Kaymakamları, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Hilmi Avan, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, AK Parti İl Başkanı Av. Celalettin Köse, MHP İl Başkanı Nadim Aydın ve davetliler katıldı.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın övünç madalyası mesajının okunmasının ardından ilk olarak Sayın Valimiz Okay Memiş tarafından Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışma sonucunda 1 Şubat 2016 tarihinde şehit olan Jandarma Teğmen Recep Erdoğan'ın babası Vahittin Erdoğan, annesi Mecnur Erdoğan ve kardeşi Osman Erdoğan'a Devlet Övünç Madalyası ve beratı takdim edildi.
 
Ardından, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonucunda Ankara İl Jandarma Genel Komutanlığı önünde yaralanarak gazi olan Serdar Aydın eşi, kızı ve oğluyla, yine 15 Temmuz hain darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı külliyesi önünde yaralanarak gazi olan Nejmettin Utuş’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Sayın Valimiz Okay Memiş tarafından takdim edildi.
Törende konuşan Sayın Valimiz Okay Memiş, devletleri devlet yapanların o vatan uğruna canlarını veren şehitler olduğunu söyledi.
 
Türk Milleti'nin hiçbir zaman mülteci olmadığını ifade eden Sayın Valimiz, şöyle devam etti " 1071’de kapılarını açtığımız Anadolu coğrafyasında var olma mücadelesi veriyoruz. Hiçbir zaman da emperyalist emellerle hareket etmedik. Şu anda da aynı duygu ve düşünceyle, aynı hoşgörüyle 'Dünya 5'ten büyüktür' diyen, dünyadaki mazlum milletlerin adeta umudu olan Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Afrin'de Türk Silahlı Kuvvetlerimizce bir harekât yapılmaktadır. Ben Cenab-ı Hak'tan ordumuzu muzaffer eylemesini niyaz ediyorum" dedi.
 
Sayın Valimiz, vatan uğrunda şehit olanlara rahmet dileyerek, 15 Temmuz'da devlet ve millet olarak çok büyük bir badire atlatıldığına işaret etti. 15 Temmuz'da şehit ve gazilerin canlarını hiçe sayarak darbecilere karşı direndiğine değinen Sayın Valimiz "Bizler gibi kamu görevlisi, asker, polis değil. Kendi işleri değil ama 15 Temmuz'da bu milletin bölünme ihtimalini, riskini gördüler ve kendi canlarını hiçe sayarak kendilerini ortaya attılar. Allah onlardan razı olsun. Şehitlerimiz 80 milyonun evladıdır. Aileleri de şehitlerimizin bizlere emanetidir. Onlar için ne yapsak azdır. Her daim yanlarındayız. Ben Sayın Cumhurbaşkanımız adına şehit ailelerimiz ve gazilerimize fazlasıyla layık oldukları madalyaları takdim etmekten büyük onur duyduğumu ifade etmek istiyorum" dedi.
 
Sayın Valimiz törenden sonra şehitlerinin yakınları, gazileri ve ailelerini Valilik Makamında ağırladı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Övünç, Madalyası, ve, Beratı, Tevcih, Töreni, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı