Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 18:10 Bu haber 1776 kez okundu
 
Dikkat! Emniyet kemerine ceza uygulaması başladı
Ülke genelinde başlatılan emniyet kemeri uygulaması ile Gümüşhane’de de emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcular için bilgilendirme faaliyetlerinin ardından ceza uygulamaları başladı.
GÜMÜŞHANE Haberi
Dikkat! Emniyet kemerine ceza uygulaması başladı

Ülke genelinde başlatılan emniyet kemeri uygulaması  Gümüşhane’de de emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcular için bilgilendirme faaliyetlerinin ardından ceza uygulamaları başladı.

Trafik polislerinin yanında fahri trafik müfettişleri, tüm emniyet ve Jandarma personelinin de gerekli uyarıları yapmak ve cezai işlem uygulaması yönünde görevlendirildiği bildirilirken, vatandaşların mağdur olmaması için emniyet kemerlerini takmaları gerektiği kaydedildi.

Emniyet kemeri kullanımı konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde başlatılan uygulamaya Gümüşhane’de de devam ediliyor.

Bu doğrultuda 31 Ağustos 2018 tarihinde başlatılan “Emniyet Kemeri İle Hayata Bağlanın” projesi kapsamında il genelinde vatandaşların tamamına araç kullanırken ve araç içerisinde yolcu olarak seyahat ederken emniyet kemeri kullanmaları konusunda bilgilendirici ve bilinçlendirici çalışmalar yapılıyor.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Dikkat!, Emniyet, kemerine, ceza, uygulaması, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı