Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 23:59 Bu haber 2958 kez okundu
 
“Dünya Kutuplaşıyor, Dünya Şekilleniyor”
Bayındırlık ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, millete verilen sözlerin, vaatlerin birere birer yerine getirdiklerini, günümüzde dünyanın, kutuplaştığını, yeniden şekillendiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Dünya Kutuplaşıyor, Dünya Şekilleniyor”

Bayındırlık ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, millete verilen sözlerin, vaatlerin birere birer yerine getirdiklerini, günümüzde dünyanın, kutuplaştığını, yeniden şekillendiğini söyledi.

Bakan Turhan, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Gümüşhane’de Torul Kaymakamlığı önünde Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Torul Kaymakam Vekili Ekrem Çeçen, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, MHP Torul Belediye aşkan adayı Evren Evrim Özdemir, kurum müdürleri ve siyasi parti temsilcileri tarafından karşılandı.

Bakan Turhan, ilçedeki esnaf ziyaretinde bulunduktun sonra Torul Belediye Başkanı Köroğlu’yu makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Turhan, daha sonra Belediye önünde toplanan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında birkaç gündür bölgede bulunduğunu ve bölge insanının, moralinin, motivasyonunun ve heyecanının yerinde olduğunu söyledi.

İktidara geldikleri günden beri halkın ihtiyacı olan hizmetleri, talepleri yerine getirmek için azimle,gayretle çalıştıklarını ifade eden Bakan Turhan, şunları kaydetti: “Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde hizmet siyasetine devam ediyoruz. Allah başımızdan eksik etmesin. Allah, sağlık, sıhhat, uzun ömür versin. Bizler onun yol arkadaşlarıyız. Hizmet bayrağını devraldığımız günden bu güne kadar milletimize verdiğimiz sözü, vaatlerimizi birer birer yerine getirdik ve milletimizi, medeniyetimizi geleceğe taşımak için ürettiğimiz projeleri de yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu, sizlerin desteği ile oldu. Siz, 16 yıldır bize verdiğiniz desteği, Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiğiniz desteği kesseydiniz bu işler olmazdı.”

“Dünya Farklı Evreye Giriyor”

Dünyanın farklı evreye girdiğini söyleyen Bakan Turhan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünya kutuplaşıyor. Dünya şekilleniyor. Çevremizde gelişen hadiseleri hepiniz yakından izliyorsunuz. Bu bize yeni stratejiler, yeni kararlar, yeni fikirler almamızı zorunlu kıldı. Bu seçimlerde bildiğiniz gibi Cumhur İttifakını oluşturduk. Bu ülke sevdalıları, bu ülkenin bayrağına, milletine, vatanına, devletine sahip çıkanlar bir araya geldi. Akıl hocaları dışarıda olan, akılları kendilerine yetmeyenler ayrı bir ittifak kurdular. Adına illet mi dersiniz, zillet mi dersiniz ona siz karar verin. Bu seçimler sadece yerel yöneticilerimizi, muhtarlarımızı, meclis üyelerimizi seçeceğimiz bir seçim değil. Bu seçim Okyanus ötesine atılacak bir okun da seçimi. Bu kıtalar ötesine, sınırlar ötesine atılacak bir sillenin seçimi olacak. Bunun için, birliğimizi, beraberliğimizi temin etmek için, bu seçimlere bir ittifakla giriyoruz. Birbirimize kıracak hareketler yapmayacağız. Seçimlerde aday olmuş, aday adayı olmuş arkadaşlarımız birbirlerine kırgınlıklarını bırakacaklar. Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet için birbirlerine sarılacaklar, Genel Başkanımızın arkasından hep birlikte yürüyeceğiz. Bizim mezhebimiz belli. İtikadımız, imanımızdaki mezhebimiz belli. Siyasette mezhebimiz de belli. Bizim siyasetteki mezhebimiz Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği yolda bu ülkeyi, bu milleti geleceğe, hak ettiği yere taşımak. Bugün itibarıyla edindiği itibarı daha da geniş alanlara daha da geniş coğrafyaya yayarak ki-bu maya tutmuştur- bunun önünde artık kimse duramaz. Ne Amerika’sı, ne Çin’i, ne Rusya’sı. Tekrar ecdadımızın bize bıraktığı mirası daha da büyüterek, biz gelecek nesillere aktaracağız. Samimiyetle, tevazu ile azim ve gayretle bu seçim öncesi çalışmaları yapacağız. Birbirimize karşı sevgi ve muhabbetle, sadakatle, sabır ve sebatla  bu seçimi okyanus ötesine, Amerika’ya, Avrupa’ya, bizi bölmek, parçalamak isteyenlere karşı  oyumuzu onların alınlarına vuracağız.”

Bayındırlık ve Altyapı Bakanı Turhan, ilçe ziyareti sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Seçim Koordinasyon Merkezini de ziyaret etti. Bakan Turhan’ı MHP Torul Belediye Başkan adayı Evren Evrim Özdemir ile belediye meclis üye adayları karşıladı.

Bakan Turhan, daha sonra Torul Kalesi Cam Seyir Terasına beraberindekilerle birlikte bir süre Torul’u izledi, kemençe eşliğinde vatandaşlarla birlikte horon oynadı.

Bakan Turhan konuşmasının ardından ilçeden ayrılarak Gümüşhane’ye hareket etti.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: “Dünya, Kutuplaşıyor,, Dünya, Şekilleniyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı