Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 00:28 Bu haber 1753 kez okundu
 
Eğitim-Bir-Sen’in yeni başkanı Habib Tanış oldu
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Musa Uncu’nun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atanmasıyla boşalan Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanlığı görevine Habib Tanış getirildi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Eğitim-Bir-Sen’in yeni başkanı Habib Tanış oldu

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanı Musa Uncu’nun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atanmasıyla boşalan Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanlığı görevine Habib Tanış getirildi.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine asaleten atanması nedeniyle 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun 15. maddesinin gereği Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şube Başkanlığı görevi sona eden Uncu’nun yerine sendika tüzüğü gereği Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesinin yönetim kurullarında görevler yapmış, Şube Başkan Vekilliği görevini yürüten Habib Tanış oy birliği ile Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi’nin yeni başkanı oldu. Tanış’tan Boşalan Yönetim Kurulu üyeliğine de kentin tecrübeli eğitim yöneticilerinden Şinasi Çalışkan getirildi.

 

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi’nde düzenlenen devir teslim programında şube başkanlığı görevini Tanış’a devreden Musa Uncu, “Şube başkanı olarak görev yaptığımız sürede ilimizin eğitiminin daha ileriye çıkması için katkı sağladık, eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında destek olduk. İlimizin STK’larıyla birlikte hareket edip toplumsal konularda üzerimize düşen görevleri yapmaya çalıştık. Bu çalışmaları yaparken bizlere destek veren şube yönetim kurulu arkadaşlarımıza, ilçe temsilcisi arkadaşlarımıza ve ilçe yönetim kurullarımıza, üyelerimize teşekkür ediyorum. Benden sonra şube başkanlığı görevini yürütecek olan Habib Tanış başkanımız, sendikamızın yönetim kurulların da görev yapmış sendikal tecrübesi ile sendikamıza pek çok değere katacağına inanıyorum. Yeni oluşan şube yönetimine başarılar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi’nin yeni başkanı Habib Tanış ise kendisine bu görevi layık gören ve oy birliği ile şube başkanı yapan yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek “Üyesi olmaktan gurur ve onur duyduğum Eğitim Bir-Sen uluslararası, ulusal ve Gümüşhane yerelinde yaptığı güzel çalışmalara katkı sağlamak bizlere gurur vermiştir. Bundan sonra bu faaliyetlerin en önünde yer alarak katkı sağlamak zamanı. Sendikamızın yönetim kurulunun farklı mevkilerinde yaptığım görevler sırasında kazandığım sendikal tecrübe ve birikimi kullanarak devraldığımız eğitim çalışanlarına hizmet bayrağını daha ilerilere götürmek için şube yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte çalışacağız. Sendikal tecrübelerimde katkısı olan Şube Başkanlarım Sayın Veli Ağaç, Sayın Musa Uncu’ya, yönetim kurullarında görev yapan arkadaşlarımıza, Eğitim-Bir-Sen’i yıllardır Gümüşhane’de ve Türkiye’de en büyük sendikası yapan üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tanış, törende şube başkanlığını görevini devreden Musa Uncu’ya yaptığı güzel çalışmalar ve kattığı değerlerden dolayı plaket takdim ederek bundan sonraki meslek hayatında başarılar diledi. 

Habib Tanış’ Şube Başkanlığında Eğitim-Bir-Sen Gümüşhane Şubesi görev dağılımı ise şu şekilde oluştu:

Başkan Vekili: Ergin Aslan
Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma): Ertekin Oral
Başkan Yardımcısı (Mali İşler): Fazlı Şimşek
Başkan Yardımcısı (Hukuk ve Toplu Sözleşme): Şinasi Çalışkan
Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler): Önder Oğur
Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim): Orhan Köse

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitim-Bir-Sen’in, yeni, başkanı, Habib, Tanış, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı