Haber Detayı
09 Eylül 2016 - Cuma 03:03 Bu haber 2675 kez okundu
 
ELİ KALEM TUTAN GENÇLER
Gençlik ve Spor Bakanlığı yaz tatilinde gençlerle yaşlıları buluşturarak yaşanmış fakat yazılmamış hayat hikâyelerini gelecek kuşaklara aktarıyor.
- Haberi
ELİ KALEM TUTAN GENÇLER

Gençlik ve Spor Bakanlığı yaz tatilinde gençlerle yaşlıları buluşturarak yaşanmış fakat yazılmamış hayat hikâyelerini gelecek kuşaklara aktarıyor. “Gençler Bizi Hatırlasın” yarışmasıyla gençlerimiz yaşanmış fakat yazılmamış hayat öyküleri hakkında kültür mirasçılarımız olan yaşlıları ziyaret edecekler, onları dinleyecekler ve sıra dışı hayat hikâyelerini kaleme alacaklar.

 

Gençler arasında gönüllülük bilincini ve kültürünü oluşturmak, gençlerin yaşlı büyükleri ziyaret etmelerini, tarihi, kültürel, geleneksel değerlerimizi tanımalarını, yaşatmalarını sağlamak, yaşlılarla bağlarını güçlendirmek ve saklı kalmış hayat hikâyelerini gün yüzüne çıkarmak amacıyla hazırlanan yarışma yaz tatili süresince iki bayram geçirecek gençler için büyük bir fırsat sunuyor.

 

Yarışma 14-29 yaş arası bütün gençlere açık. Ayrıca yarışmaya ortak mirasımızı paylaştığımız Balkan ülkelerinde yaşayan gençlerimizde de katılabilecekler.  Yarışma şartnamesi ve detaylı bilgi için gençler gencgonulluler.gov.tr/gençlerbizihatirlasin web adresini ziyaret edebilirler.

 

Yarışmada birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL ve mansiyon ödülü olarak da bin TL verilecek. Yarışma için bir de ödül töreni düzenlenecek.

 

Eli kalem tutan bütün gençlerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyoruz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELİ, KALEM, TUTAN, GENÇLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı