Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 10:13 Bu haber 2786 kez okundu
 
Enek yaylası ilgi bekliyor
Kelkit'e 27 kilometre mesafede bütün ihtişamıyla göz kamaştıran Söğütlü Beldesi Ernek Yaylası tüm görselliğiyle yetkililerden ilgi bekliyor.
KELKİT Haberi
Enek yaylası ilgi bekliyor

Kelkit'e 27 kilometre mesafede bütün  ihtişamıyla göz kamaştıran Söğütlü Beldesi Ernek Yaylası tüm görselliğiyle yetkililerden ilgi bekliyor.
Kelkit merkeze 27 kilometre uzaklıkta bin 800 rakıma sahip tüm doğal güzelliğiyle içerisinde çeşitli balık türünü barındıran Ernek Yaylası gölü bitki örtüsüyle, ormanların çepe çevrelediği, onlarca doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır.
Doğal güzelliklerini kayıp etmeden bu günlere gelen Ernek Yaylası gölü ve çevresi başta Gümüşhane valimiz,  ilçe kaymakamı ve Milletvekillerimiz olmak üzere tüm siyasi ve memleket sevdalısı hemşehrilerimiz’in ilgi ve alakalarını beklemektedir.
Ernek Yaylası doğa sporlarının her çeşitine ev sahipliği yapacak fiziksel özelliğe sahip olduğu kadar içerisinde balık türevinin çok sayıda çeşidini içerisinde barındıran yayla gölü etrafına bungalov tarzı ev ve sosyal tesisler yapıldığında tüm turizmcilerin 4 mevsim konaklama imkanı bulacakları bir yayladır. Kelkit ve Şiran merkezlerine çok yakın ve doğayla iç içe olması nedeniyle vatandaşların yetkililerden bölgeye ilgi göstermeleri beklenmektedirler.
Söğütlü Belediye Başkanı Salim Koç, “Yaylamız bin 800 rakımdadır ve doğayla iç içedir. Tertemiz havaya sahip olması nedeniyle insanları cezbediyor. Erzincan, Kelkit, Gümüşhane ve birçok ilden gölümüze gelen misafirlerimiz oluyor” Burada doğa turizminin her türünü yaşamak mümkün, “30 bin metre kare alana sahip olan Gölümüz ve içerisinde çeşitli balık türü var, vatandaşlar göle ekmek atarak balıkların yemesini izleme keyfini yaşıyorlar. “Gölümüzü turizme kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor. Gölün çevresine bungalov evler, butik oteller, yürüyüş yolları gibi çalışmalarımız olsun istiyoruz, Gelen misafirlerimiz gölün konumunu çok beğendiklerini söylüyorlar. Gölümüzün alanın bozulmamasında bizim en büyük avantajımız doğal olması, temiz bir havaya sahip olması. Dört mevsim insanlar buraya gelebilir. Şu anda gölümüzde balıklarımız var, isteyen vatandaşlarımız balıkları avlayabiliyor” diye konuştu.
Bizim gölümüz tüm doğallığını koruyor. Gölün etrafına yapacağımız bütün çalışmalarda beton kullanmayacağız. Ahşap kullanarak, gölün doğal güzelliğini bozmadan çalışmalarımız olacak.  Çalışmalarımız tamamlandığında vatandaşlarımız minimum ücretlere buralarda kalabilecekler İnsanlar böyle bir güzellikten istifade etsin” istiyoruz dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Enek, yaylası, ilgi, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı