Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 23:04 Bu haber 2768 kez okundu
 
Ercan Çimen başkanlıkta 29 ayını anlattı
Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in seçildiği...
- Haberi
Ercan Çimen başkanlıkta 29 ayını anlattı

Gümüşhane Valimiz Sayın Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in seçildiği günden bu zamana kadar geçen 29 aylık sürede yaptığı çalışmaları ve hedeflerini anlatmak üzere düzenlediği toplantıya katıldı.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Sayın Valimizin yanı sıra, Belediye Başkanı Ercan Çimen ve eşi Gülsen Çimen, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, MHP İl Başkanı Nadim Aydın, AK Parti İl Yönetimi, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Gümüşhanespor Kulübü başkanı Kaya Büyükbayraktar, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’mızın okunmasının ve tüm şehitlerimiz için Fatiha okunmasıyla başlayan programda, Belediye Başkanı Çimen’in “Hizmette 24 ay sunumu” adlı sunumunun ardından yaptığı konuşmada, Belediye Başkanlığı’nın en önemli hizmetlerden birisinin 15 Temmuz darbe girişiminde ve devamında gösterdiği performans olduğunu belirterek, “Başkanımızın kendisi ve bütün ekibine şükranlarımı sunuyorum. Darbe teşebbüsünden itibaren 27 gün boyunca büyükşehir ölçeğinde kabul edilebilecek çok önemli organizasyonlara imza attı. Manevi değeri de olan en önemli hizmeti orada gösterdiği performansla sergiledi. Gümüşhane halkı olarak sizler her zaman bizlerin yanında demokrasinin yanında oldunuz. Gümüşhane Valisi olarak en büyük teşekkürü halkımıza sunuyorum.” dedi.

Belediyelerin demokrasinin beşiği olarak kabul edildiğinin altını çizen Sayın Valimiz, “Asıl konuşulması gereken Belediyenin yaptığı diğer hizmetler. Belediyeler, demokrasinin beşiği kabul ediliyor. Halkın yönetime aktif katılması sağlanan bir yönetim modeli. Hem halkın katılımı sağlanıyor hem de yerel idarelerin hizmetlerinin en etkin şekilde yapılması öngörülüyor. Bir kamu hizmetinin Ankara’daki bürokratlar eliyle değil, mahallinde çözülmesi temel ilkesiyle reform niteliğinde çalışmalar yapıldı. Bunun da somut ve güzel örneklerini Türkiye’nin her yerinde gördük. Devlette devamlılık esas. Çok güzel hizmetler var. Kentin birçok yeri şantiyeye döndü. Yavaş yavaş ortaya çıkıyorlar. Gümüşhane zor bir coğrafya. Yollara biraz daha ağırlık vermek gerekir diye düşünüyorum. Coğrafyanın dezavantajları ve avantajları var. Gümüşhane kompakt bir il. Buranın butik bir kent haline getirilmesi son derece kolay. Bunu merkezi ve yerel idare el ele vererek yapacağız. Gümüş Otel’le ilgili büyük bir proje hazırlıyoruz. El ele yapacağız.” dedi.

Şehrin 15 binden fazla üniversite öğrencisi nüfusu bulunduğunu ifade eden Sayın Valimiz, bu noktada sinema ihtiyacının giderilmesi için acil olarak Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki Sema Doğan Parkı’ndaki salonun faaliyete geçeceğini belirterek, “Kentin sinema ihtiyacının halledilmesi gerekiyordu. Üniversite gençliğine hitap edecek çalışmalar yapmamız gerek. Kentte üniversite öğrencilerini ihmal ederek proje geliştirmeyi uygun bulmuyorum. 15 bin kişilik nüfus bizim için çok önemli. Buraya gelip yer bulamayan öğrencilere yardımcı olan vatandaşlarımıza özel olarak teşekkür ediyorum. Muhtar evleri de fazlasıyla güzel oldu. Neredeyse butik otel gibi oldu.” diye konuştu.

Merkezi idare ve yerel yönetimlerin bir olduğunu vurgulayan Sayın Valimiz, “Göreve geldiğimden beri herkesi bir arada tutarak, istişare ederek bu sorunlara sahip çıkmaya gayret ediyorum. Ben ilin Valisi olarak Milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, tüm ilçelerimizle, İl Genel Meclisi üyelerimiz ve muhtarlarımızla hareket ediyoruz. Birlikten kuvvet doğar. Vali Belediye’ye mi Vilayete mi atandı diyenler varmış. Bizim maksadımız el ele gönül birliğiyle bu kente hizmet etmektir. Bir taraf o tarafa, diğer tarafta öbür tarafa çekerse olmaz. Biz kamu kaynağını peşkeş çekmeyeceğiz, 1 kuruş haram lokma yemeyeceğiz, kim yiyorsa karşısında olacağız. Hizmet eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ercan, Çimen, başkanlıkta, 29, ayını, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı