Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 22:25 Bu haber 1099 kez okundu
 
Eryılmaz başkan adaylığını açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) eski Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Eryılmaz, 16 Şubat’ta yapılacak il kongresinde başkan adayı olduğunu açıkladı.
GÜMÜŞHANE Haberi
Eryılmaz başkan adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) eski Merkez İlçe Başkanı Rıdvan Eryılmaz, 16 Şubat’ta yapılacak il kongresinde başkan adayı olduğunu açıkladı.

Olağan kongre ve kurultay süreci kapsamında ilçe kongrelerini tamamlayan CHP’de gözler kongreye çevrilirken, mevcut başkan Bedri Ağaç’ın ardından Rıdvan Eryılmaz da adaylığını açıkladı.

Beylerbeyi Sofrasında düzenlediği toplantıyla adaylığını açıklayan Eryılmaz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin en önemli organlarının kongreler ve kurultaylar olduğunu belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesidir. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizi kuran iradenin adıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Kongreleri, çare aranan, çözümlerin üretildiği devrimci duruşun ve bağımsızlık mücadelesinin fitilinin ateşlendiği çoğulcu demokrasinin adresidir” dedi.

Partili yol arkadaşlarıyla birlikte önümüzdeki hafta yapılacak il kongresinde aday olacağını açıklayan Eryılmaz, “Son dönemlerde ülkemizin ve şehrimizi, içerisine düşürüldüğü çaresizlik ortamından kurtarmak adına adaylığımızı açıklıyoruz. 31.08.1969 tarihinde, Gümüşhane’mizin merkez Süleymaniye mahallesinde dünyaya geldim. 9 kişilik bir ailenin ferdi olarak ilk, orta ve lise eğitimimi Gümüşhane’de tamamladım. Bu sürecin ardından İstanbul’a giderek 15 yılımı bu şehirde geçirdim. 80’li yılların ortalarından itibaren Cumhuriyet Halk Partisi ailesinin bir üyesiyim. İstanbul’da bulunduğum süreçte Gençlik Kolları’nda aktif görevlerde bulundum ve Zülfü Livaneli, Adnan Polat gibi belediye Başkan adaylarımızın seçim kampanyalarında görevler aldım. İstanbul’dan tekrar memleketim Gümüşhane’ye döndüğümde ise partimden kopmadım, İl yönetim kurulu üyeliği, 4 yıl merkez ilçe başkanlığı görevlerini yerine getirdim. Aynı zamanda 5 yıl boyunca Gümüşhane Kahveciler, Lokantacılar, Otelciler ve işçiler Odası başkanlığı yaparak şehrimize hizmetlerde bulundum. Tüm bunların doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin tabanından gelen ve bu örgütün her kademesinde görev yapan birisi olarak bu süreçte bizlere destek olacak örgüt emekçilerimize ve halkımıza teşekkür eder saygılar sunarım” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eryılmaz, başkan, adaylığını, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı