Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 15:24 Bu haber 1680 kez okundu
 
ERZAK ÇALDILAR PUSU KURDULAR
Şehit düşen astsubay doğum gününde toprağa verilecek
GÜMÜŞHANE Haberi
ERZAK ÇALDILAR PUSU KURDULAR

Şehit düşen astsubay doğum gününde toprağa verilecek

BİR ASKER BİR SİVİL ŞEHİT OLDU

Trabzon’un Maçka İlçesi, Köprüyanı Mahallesi kırsalında güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği arama tarama faaliyetleri sırasında, pusu kuran hainler iki canımızı şehit etti. İstihbaratçı Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden hainler, polis memuru Namık Öztel’i karnından yaralandı. Güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışmanın sürdüğü ve bölgeye çok sayıda zırhlı araç ile birlik sevk edildiği öğrenildi.

TERÖRİSTLER ERZAK ÇALMIŞLAR

Bazı yayla evlerinde gıda maddesi çalındığı ihbarını alan güvenlik güçleri, şikayetçi bir aileyle görüşmek üzere Vazelon Manastırı’nı bulunduğu bölgeye gitti. Fındık toplayan ailenin üyesi Eren Bülbül’ü yanlarına alan iki istihbaratçı erzak çalınan yerin kendilerine gösterilmesini istedi. Evin bulunduğu yere giderken, pusu kuran PKK’lı teröristler ateş açtı. Şehit düşen askerin bugün doğum günü olduğu ve Ankara’ya tayini çıktığı belirtildi.

ERZAK ÇALDILAR PUSU KURDULAR

Karadeniz Açılım Grubu üyesi teröristlerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü sırada iki şehit verdik. Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında son bir hafta içeresinde 3-4 evden gıda maddesi çalındığı yönünde ihbar alan güvelik güçleri, dün saat 15.00 sıralarında, şikayetçi bir aileyle görüşmek üzere Vazelon Manastırı’nı bulunduğu bölgeye gitti. Fındık toplayan ailenin üyesi Eren Bülbül’ü yanlarına alan iki istihbaratçı erzak çalınan yerin kendilerine gösterilmesini istedi. Evin bulunduğu yere giderken, pusu kuran PKK’lı teröristler, ikisi güvenlik görevlisi üç kişiye ateş açtı.

ŞEHİDİN ANKARA’YA TAYİNİ ÇIKMIŞTI

Teröristlerin açtığı ateş sonucu Jandarma İstihbaratçı Başçavuş Ferhat Gedik, Polis memuru Namık Öztel ve 15 yaşındaki Eren Bülbül yaralandı. Yaralılar ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. KTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne kaldırılan yarılılardan Başçavuş Ferhat Gedik ve Eren Bülbül şehit oldu. Bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve birlik sevk edildi. Şehit düşen iki çocuk babası Başçavuş Ferhat Gedik, bugün doğum günü olduğu ve Ankara’ya tayini çıktığı ve geçici görevli bir ay süreyle Trabzon’da görevlendirildiği ileri sürüldü.

AİLE HASTANE ÖNÜNDE İSYAN ETTİ

Çocukları Eren Bülbül’ün ölüm haberi alan yakınları, hastaneye koştu. Şehit düşen ve lise öğrencisi olduğu öğrenilen Eren Bülbül’ün yakınları, sinir krizleri geçirdi. Bu arada çatışmanın olduğu ilçede Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu’nun halk günü yaptığı öğrenildi.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: ERZAK, ÇALDILAR, PUSU, KURDULAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı