Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 17:37 Bu haber 4051 kez okundu
 
Eşimin Gözü Önünde Bıçağı Boğazıma Dayadı
Geçtiğimiz günlerde, çirkin bir saldırıya maruz kalan ve günlerce komuoyunu meşgul eden konuyla ilgili Gümüşhane Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Nihat Zeyrek konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.
KELKİT Haberi
Eşimin Gözü Önünde Bıçağı Boğazıma Dayadı

Geçtiğimiz günlerde, çirkin bir saldırıya maruz kalan ve günlerce komuoyunu meşgul eden konuyla ilgili Gümüşhane Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Nihat Zeyrek konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Zeyrek; “Saldırıyı gerçekleştiren kişiyi yakinen tanırım ancak ismini buradan açıklamayı uygun görmüyorum, yalnız Kelkit’te Milli Eğitim camiasında çalışan ve okul müdürlüğü gibi kutsal bir görevi yaptığını söyleyebilirim. Saldırganla herhangi bir alacak verecek meselemiz olmadığı gibi bir husumetimizde söz konusu değildir. Saldırgan benimle konuşmak için cepten arayarak görüşmek istediğini belirtmesi üzerine evimden inerek görüşmek isteğinin ne olduğunu sorduğumda, saldırgan alkollü bir şekilde bana kendisiyle ilgili halk arasında dönüp dolaşan dedikoduları konuşmak istediğini belirtti ve elindeki bıçağı boğazıma ve karnıma dayayarak arabasına binmemi istedi.

Gerçekleşen bu saldırı sonrası aramızda arbede çıktı, saldırganın elindeki Rambo bıçağı yere düşerken, bir birimizi yumruklamaya devam ettik, o esnada yoldan geçenlerin araya girmesi ve olay yerine çağrılan polisler tarafından emniyet müdürlüğüne  götürüldüğünü söyleyen Zeyrek, Burada saldırganın alkollü olduğunu söylememe rağmen alkol muayenesi yapmadıkları gibi saygısızca sakız patlatmasına yaptığımız itiraza sende patlat diyerek cevap verdiler, emniyette saldırganın kendisi, hanımı, 13-14 yaşlarındaki oğlu ve babasıyla birlikte özel odada adeta misafir eder gibi agırlarken, Zeyrek'in görgü tanığı olan eşinin ara koridorda bekletilmesinede anlam veremediğini ifade etti.

“Bu saldırının bir eğitimci, üstelik okul müdürü sıfatını taşıyan ve muhabbetim olan birisi, tarafından yapılması üzüntümü kat be kat artırmıştır. İcra ettiği mesleğin kutsallığını idrak edememiş bu şahıs, eli öpülesi eğitimcilerimize ve kutsal camiaya yakışmadığını yaptığı eylemle ortaya koymuştur. Tüm eğitimcilerimizi tenzih ederek, bu magandayı kınadığımı ve asla affetmeyeceğimi ifade etmek istiyorum, Adaletin başında olan savcı ve hakimlerimiz bu olayın iç yüzünü irdeleyip ortaya çıkarılması konusunda hiç şüphem yoktur. Özellikle hayatı tehlikede olan biz basın mensupları hep sıradan muameleye tabi tutulduk, Saldırıya uğrayan ise ya yediği dayakla kalıyor. Yada saldırıya uğradığından dolayı kimsenin kendisini sahiplenmemesinden dolayı mesleği yapmaktan feragat ediyor. İfadesi alınan saldırgan ise Emniyet Müdürlüğünden elini kolunu sallayarak serbest bırakılıyor” dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Alim FİDAN
Etiketler: Eşimin, Gözü, Önünde, Bıçağı, Boğazıma, Dayadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı