Haber Detayı
01 Haziran 2018 - Cuma 12:10 Bu haber 4741 kez okundu
 
Eskişehirdeki Gümüşhaneliler İftar sofrasında buluştu
Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği, geleneksel hale gelen iftar yemeğini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
GÜMÜŞHANE Haberi
Eskişehirdeki Gümüşhaneliler İftar sofrasında buluştu

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği, geleneksel hale gelen iftar yemeğini yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Etkin Eğitim Kurumlarının ev sahipliğinde gerçekleşen iftar yemeğine Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’In Başdanışmanı Muammer Duran, MHP Milletvekili Adayı Kadir Bıyık, Vatan Partisi Milletvekili Adayı hemşerimiz Temel Aras, Odunpazarı İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Yılmaz, diğer protokol üyeleri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

İftar yemeği duasını Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden hemşerimiz Doc.Dr.Adil Şen yaptı.

Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Dernek Başkanı ve aynı zamanda Etkin Eğitim Kurumları Müdürü olan Uğur Yücel, konuşmasında şunları söyledi: “Yunus Emre’nin şehri Eskişehirimizin, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretlerinin şehri Gümüşhane’min insanlarını bir araya getiren memleket sevgisini yüreğinde hisseden bütün dostlar, hemşehrilerim geleneksel iftar yemeğimize hoş geldiniz. İftar yemeği etkinliğimize paydaşlık ve ev sahipliği yapan müdürü olmaktan gurur duyduğum Etkin Koleji çalışanlarına ve kurucusu sayın Naci Karakuyu’ya üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Ramazan birliktir, kardeşliktir, paylaşmaktır. Kamplaşma ve ötekileşme kelimeleri lugatlarında bulunmayan biz Gümüşhaneliler, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ sloganını kendimize şiar edindik. Vatan, millet ve din mefhumlarını önemini hücrelerimize kadar hmiş bir yörenin ve neslin evlatlarıyız. Bu mübarek ayda gönül soframızı iftar soframızla birleştirip sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyuz. Yönetim Kurulumuz adına katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

İftar davetine Ankara’dan katılan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın Başdanışmanı hemşerimiz Muammer Duran ise yaptığı selamlama konuşmasında Eskişehirdeki Gümüşhaneliler Derneği yöneticilerine davetleri için teşekkür etti. Hemşerileriyle iftar sofrasında bir arada bulunmaktan mutlu olduğunu sözlerine ekleyen Duran, dernek faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve güzel faaliyetlerin her zaman destekçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Etkin Eğitim Kurumları Kurucusu Naci Karakuyu da yaptıkları selamlama konuşmalarında Gümüşhanelilerin ramazan aylarını tebrik ederek iftar sofralarında birlikte olmaktan onur duyduklarını belirtti.

Davetlilere Etkin Kurumlarını tanıtımı ve özellikle İngilizce eğitim metotlarıyla ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı.

Yemek sonunda Muammer Duran, Eskişehir’de ki anlamlı ve nitelikli faaliyetleri nedeniyle Dernek Başkanı Uğur Yücel’e plaket verdi. Ayrıca Dernek Yönetimi de Etkin Eğitim Kurumlarına ev sahipliği ve konukseverliği için teşekkür ederek Kurucu Naci Karakuyu’ya plaket takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eskişehirdeki, Gümüşhaneliler, İftar, sofrasında, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı