Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 00:16 Bu haber 2324 kez okundu
 
Et Entegre için ilk adım atıldı.
Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası ile Kelkit Belediye başkanlı iştiraki ile ortak hazırladığı Et Entegre Fizibilite Projesi imzaları atıldı.
KELKİT Haberi
Et Entegre için ilk adım atıldı.

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası ile Kelkit Belediye başkanlı iştiraki ile ortak hazırladığı Et Entegre Fizilibilite Projesi imzaları atıldı. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının 2018 yılı Fizibilite desteği kapsamında desteklenecek projenin imza yerinde KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Servet Daltaban ve Başkan Yardımcısı Umut Yaşar Doğan hazır bulundular.

 

Doka Birim Koordinatörü Hacı Salih Şahin eşliğinde imzalar atıldı. Yapılacak fizibilite projesinin KTSO tarafından ihale edilmesinden sonra, projenin 6 ay içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Sonrasında hazırlanan fizibilite raporunun Bakanlığın 2019 resmi yatırım programına dahil edilmesi beklenecektir.


Projenin Bölgemizin Hayvancılık sektörüne ciddi bir yükseliş kazandıracağı düşünülmektedir. Projenin, yapılacak Organize İhtisas Hayvancılık OSB ile birlikte bölgemizi Hayvancılık sektöründe yeni bir misyona kavuşturacağı açıktır. Bölgemiz için hayırlı olması temennisinde bulunan oda başkanı Mustafa Servet Daltaban; Destekçimiz DOKA, proje iştirakçisi Kelkit Belediyesi ve Belediye Başkanımız Ünal Yılmaz Bey’e katkılarından ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz, dedi.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: Et, Entegre, için, ilk, adım, atıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı