Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 18:17 Bu haber 1299 kez okundu
 
FETÖ'nün şirketi EMLAK ZENGİNİ
Yeşil Kelkit Özel Eğitim A.Ş.’nin üzerine kayıtlı bulunan arazi ve yurt binalarına el konulmadığı ortaya çıktı.
KELKİT Haberi
FETÖ'nün şirketi EMLAK ZENGİNİ

Yeşil Kelkit Özel Eğitim A.Ş.’nin üzerine kayıtlı bulunan arazi ve yurt binalarına el konulmadığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün şirketi EMLAK ZENGİNİ

Fetullahçı ihanet şebekesinin eğitim kisvesi altında militan kazanma çalışmalarını yürüttüğü kuruluşlar arasında yer alan, bünyesinde barındırdığı tüm dershane ve yurtları kapatılan, sahibi FETÖ yöneticiliğinden 14 ay hapis yatmış olan Yeşil Kelkit Özel Eğitim A.Ş.’ye ait taşınmazlara el konulmadığı ortaya çıktı. Akit’in ulaştığı tapu kayıtlarına göre FETÖ’cü Yeşil Kelkit Özel Eğitim A.Ş.’ye ait 2 adet arazi, 1 adet yurt binası bulunduğu tespit edildi. Yargılaması tutuksuz devam eden Yeşil Kelkit Özel Eğitim A.Ş.’nin sahibi FETÖ zanlısı Eyüp Mutlu’nun söz konusu taşınmazların satışını gerçekleştirerek üçüncü bir kişiye devretmesinden endişe ediliyor.

YURTLARI, DERSHANELERİ KAPATILDI, SAHİBİ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde faaliyet gösteren “Yeşil Kelkit Özel Eğitim Yurt ve Kültür Hizmetleri Sağlık İnşaat Basım ve Yayımcılık Dağıtım Pazarlama Gıda Turizm Tic. ve San. A.Ş.” (Yeşil Kelkit Özel Eğitim A.Ş.), FETÖ iltisakı ile ilk olarak 13 Ağustos 2015’te gündeme geldi. Sahipliğini işadamı Eyüp Mutlu’nun yaptığı Yeşil Kelkit şirketine ait Özel Devran Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu mühürlendi. FETÖ yurdu, 13 Ağustos 2015’te 1 yıllığına geçici olarak kapatıldı. 31 Mayıs 2016’da ise Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Gümüşhane Valiliği’nin oluruyla yurt tamamen kapatıldı. Yeşil Kelkit A.Ş.’ye ait FEM dershaneleri hakkında da kapatma kararı alındı. FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından başlatılan operasyonda Yeşil Kelkit A.Ş.’nin sahibi Eyüp Mutlu, 18 Temmuz’da FETÖ yöneticisi olduğu iddiasıyla tutuklandı. FETÖ’nün ‘Kelkit Sorumlusu’ olarak nitelendirilen Mutlu, aynı zamanda Kelkit Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KESİAD) başkanlığını yapıyordu. 14 ay boyunca tutuklu kalan Eyüp Mutlu, geçtiğimiz hafta tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. FETÖ yöneticisi Mutlu’nun şaibeli şekilde serbest bırakıldığı belirtilirken, bu süreçte tüm gözler yeniden Yeşil Kelkit A.Ş.’ye çevrildi.

O YURT VE ARAZİSİ HÂLÂ FETÖ’DE!

Gazetemiz Akit’in, FETÖ’cü Eyüp Mutlu’nun sahipliğini yaptığı Yeşil Kelkit A.Ş. hakkında yaptığı araştırmada sarsıcı bilgilere ulaşıldı. Ele geçirdiğimiz tapu kayıtlarına göre; 13 Ağustos 2015’te mühürlenen, 31 Mayıs 2016’da tamamen kapatılan “Özel Devran Öğrenci Yurdu”nun binası ve arazisi hâlâ FETÖ’nün Yeşil Kelkit şirketine ait. Kelkit ilçesi, Büyükcami Mahallesi 399/156 parseldeki 1.424,03 metrekarelik dört katlı yurt binası ve arsasının tapusunun 19 Ekim 2007’den bu yana “Yeşil Kelkit Özel Eğitim Yurt ve Kültür Hizmetleri Sağlık İnşaat Basım ve Yayımcılık Dağıtım Pazarlama Gıda Turizm Tic. ve San. A.Ş.”ye ait olduğu görülüyor.


ARSA VE TARLA TAPULARI DA VAR!

Skandal bununla sınırlı değil. Kelkit ilçesinde Yeşil Kelkit A.Ş.’nin sahibi olduğu 2 adet de arazi bulunuyor. Büyükcami Mahallesi, Yılanlı Mevkii, 399/3 parseldeki 366,13 metrekarelik kıraç tarlanın tapu maliki Yeşil Kelkit A.Ş... Dev tarlanın tapu kaydında, 19 Ocak 2010’dan bu yana FETÖ’cü şirkette olduğu yazılı. Yine Büyükcami Mahallesi, Yılanlı Mevkii’nde yer alan 399/157 parsel numaralı 37,70 metrekarelik arsa da aktif tapu olarak Yeşil Kelkit A.Ş’nin sahipliğinde bulunuyor. Tapuda, arsanın, diğer taşınmaz gibi 19 Ocak 2010’dan bu yana söz konusu şirkette olduğu belirtiliyor. FETÖ’cü şirketin iki adet arazisi toplamda 403,83 metrekare ebatında. Dört katlı yurt binasınun bulunduğu arsa da eklenince Kelkit ilçesinde, FETÖ’cü Yeşil Kelkit A.Ş’nin, 1.827,86 m²’lik alanda mini bir bir emlak imparatorluğu kurduğu ortaya çıkıyor.


VALİLİK: YAZIŞMALARA BAŞLADIK

Şaibeli bir şekilde 14 aylık tutukluluğu sona erdirilen, yargılamasına ise devam edilen FETÖ zanlısı Eyüp Mutlu’nun, Yeşil Kelkit A.Ş. üzerine kayıtlı taşınmazların mevcut süreçte satışını gerçekleştirerek üçüncü bir kişiye devretmesinden endişe ediliyor. FETÖ’ye büyük bir maddi kaynak sağlanması anlamına gelen böyle bir hamleye karşı yetkililerin harekete geçmesi isteniyor. Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yardımcısı Mesut Olgun, Yeşil Kelkit A.Ş.’nin tüm faaliyetlerini durdurduklarını, şirket ile ilgili herhangi bir tasarruflarının olmadığını söyledi. Gümüşhane Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Engin Doğru ise, Gümüşhane İl Defterdarlığı’nın, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile Eylül ayı başında ilgili taşınmazların kamulaştırılması için yazışmalar yaptığını iddia etti. Müdür Doğru, tapu kayıtlarında taşınmazların hâlâ Yeşil Kelkit A.Ş.’nin üzerine kayıtlı olması ile alakalı olarak ise OHAL Büro ile konuya ilişkin görüşme yapacağını sözlerine ekledi. KYNK: Yeniakit.com

FARUK ARSLAN

Kaynak: Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: FETÖ'nün, şirketi, EMLAK, ZENGİNİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı