Haber Detayı
08 Ocak 2019 - Salı 00:27 Bu haber 1466 kez okundu
 
GÜ yönetimi Sarıkamış’ta
Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek ve yöneticilerden oluşan heyet Sarıkamış Harekatının 104.yıldönümü anma programına Kars’ın Sarıkamış ilçesinde katıldı.
GÜMÜŞHANE Haberi
GÜ yönetimi Sarıkamış’ta

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek ve yöneticilerden oluşan heyet Sarıkamış Harekatının 104.yıldönümü anma programına Kars’ın Sarıkamış ilçesinde katıldı.

 

Sarıkamış’ta “Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde” temasıyla gerçekleştirilen 4,5 kilometrelik mesafeyi kapsayan yürüyüş etkinliğine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır, Rektör danışmanları Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ayyıldız, Dr. Öğr. Üyesi Serhat Dağ, Dr. Öğr. Üyesi Mümin Hakkıoğlu; Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Fatih Yalçın, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Alper Veli Çam ve Doç. Dr. Rıdvan Şahin’den oluşan Gümüşhane Üniversitesi heyeti Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile birlikte düzenlenen etkinliğe katılım sağladı.

 

Üniversite heyeti diğer katılımcılarla birlikte birçok askerin ya çatışmada ya da donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi'nde toplandı. 

Program sonrasında Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Sarıkamış Şehitlerini Anma Günü olması dolayısıyla yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Birinci Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesinde yaşanan en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekâtı’nın 104’üncü yıl dönümünde bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. 1914 yılında memleketin dört bir yanından gelen bu kahraman askerlerimiz, vatanın bizlere hangi şartlarda nasıl emanet bırakıldığının en büyük kanıtı olmuşlardır. Her zaman vatan için, bayrak için kendini feda eden evlatlarımız, bu gün bile hiç tereddüt etmeden canlarını feda etmeye hazırdır. Bu vesileyle Sarıkamış’ta ve yurdun her köşesinde vatan için canını feda eden bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, onları şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: GÜ, yönetimi, Sarıkamış’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı