Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 15:28 Bu haber 1175 kez okundu
 
GÜDEF Rüzgar'ı esmeye devam ediyor
Gümüşhane İl, İlçe, belde ve tüm köylünün sünnetini yaptığı iddia edilen Gümüşgöze’li ünlü sünnetçi Asker Kurnaz 92 yaşında hayatta gözlerini yumdu.
GÜMÜŞHANE Haberi
GÜDEF Rüzgar'ı esmeye devam ediyor

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren İstanbul Gümüşhane dernekler federasyonu GÜDEF Geçtiğimiz günlerde İstanbul Ümraniye İBB Haldun Alagaş, spor salonunda Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101 yılını coşkuyla kutladı.

 

Gümüşhanelileri onurlandıran programın hemen sonrası İstanbul’daki Gümüşhane adına faaliyet gösteren tüm dernekler ziyaret edilip, istişareler neticesinde GÜDEF genel başkanı Vahit Olgun ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Gümüşhane’ye gelerek, Haziran ayında gerçekleştirilecek olan "Geleceğe Yolculuk" projesi kapsamında görüşmeler yaptılar.

 

Yapılan görüşmelerin ana teması olan Gümüşhane’de yaşayıp henüz Uçak, Tren ve  Vapur gibi araçlara binmemiş, İstanbul ve Çanakkale'yi görmemiş yüzlerce ortaokul son sınıf öğrencisini kapsayacak tarihe yolculuk adında bir gezi turu düzenleyecekler.

 

Gümüşhane görüşmeleri kapsamında GÜDEF Genel başkanı Vahit Olgun, genel başkan yardımcıları Tahir Soylu, Salim Koca ve gazetemiz Gümüşhane ekspres’in imtiyaz sahibi GÜDEF danışma kurulu üyesi ve Kelkit temsilcisi Nihat Zeyrek ile birlikte Gümüşhane valimiz Kamuran Taşbilek, Milli Eğitim İl Müdürü Seydi Doğan, İl kültür Müdürü Hüseyin Ateş ve diğer ilgili kurum yöneticileri ile görüşülerek gerekli yazışmaların  imza edilmesi sağlandı.

Kaynak: (GHE) - www.gumushaneekspres.com Editör: Nihat ZEYREK
Etiketler: GÜDEF, Rüzgar'ı, esmeye, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı