Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 04:59 Bu haber 1286 kez okundu
 
Gümüş sahipsiz mi kalacak?
Başkan Karagöz istifa edip gitti, ikinci kez kongre tarihi belirlendi ama kulübe başkan adayı çıkmadı.
KELKİT Haberi
Gümüş sahipsiz mi kalacak?

Başkan Karagöz istifa edip gitti, ikinci kez kongre tarihi belirlendi ama kulübe başkan adayı çıkmadı. 2. Lig Beyaz gruptaki temsilcimiz Gümüşhanespor adeta sahipsiz kaldı. Üç yıl üst üste şampiyonluk kapısından dönen, Play -Offlarda final oynayan Gümüşhanespor’da  kulüp başkanlığı için aday  bir türlü çıkmıyor

Başkan Kurban Karagöz’ün istifasının ardından olağanüstü kongre kararı alan Gümüşhanespor’da bir önceki genel kurulda başkan adayı çıkmayınca kulüp yönetim kurulu üyeleri tarafından yönetilmişti. Kulüp binasında yapılan olağanüstü genel kurulda başkanlığa kimse talip olmazken şehrin önde gelenlerinin de kulübe sırtını dönmesi kırmızı-beyazlı camiada büyük bir şok etkisi yaratmıştı. Gümüşhanespor Onursal Başkanı Hacı Osman Akgül, kongrede kulübün Belediyeye devredilmesi için yoğun caba göstermiş ancak Başkan Ercan Çimen “Ekonomik olarak kulübü sahiplenmemiz çok zor” diyerek bu teklifi geri çevirmişti.

Göreve kimsenin talipli olmaması ve mevcut yönetim kurulunun takımı sahiplenmesi Gümüşhanespor’u bu günlere getirdi. Geçtiğimiz hafta ise 28.04.2019 tarihinde kongre kararı alan Gümüşhanespor için şu ana kadar henüz başkan adayı çıkmadı. Kongre tarihine 1 hafta kala kırmızı-beyazlı kulüp için başkan adayı çıkmama düşüncesi ise camiada şimdiden tedirginlik yaratmaya başladı. Ekonomik olarakta çok zor günler geçiren Gümüşhanespor’da bu yükü sırtlayacak ve yine şampiyonluğa oynayacak bir takım yapılması tüm herkesin ortak beklentisi ancak, takımın sahipsiz görüntüsüne şehrin ileri gelenlerinin de duyarsız kalması gelecek adına daha çok endişelendiriyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüş, sahipsiz, mi, kalacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı