Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 00:58 Bu haber 3479 kez okundu
 
Gümüşgöze taşkın koruma inşaatının ihalesi yapıldı
Gümüşhane’de Vali Okay Memiş’in tabiriyle adeta bölge müdürlüğü gibi çalışan Devlet Su İşleri (DSİ), Kelkit ilçesine bağlı Gümüşgöze Beldesi (Alansa) taşkın koruma inşaatının ihalesini gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Gümüşgöze taşkın koruma inşaatının ihalesi yapıldı

Gümüşhane’de Vali Okay Memiş’in tabiriyle adeta bölge müdürlüğü gibi çalışan Devlet Su İşleri (DSİ), Kelkit ilçesine bağlı Gümüşgöze Beldesi (Alansa)  taşkın koruma inşaatının ihalesini gerçekleştirdi.

İl genelinde milyonlarca lira değerinde taşkın koruma işlerinin yapıldığı Gümüşhane’de son taşkın koruma ihalesi Gümüşgöze Beldesi için gerçekleştirildi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş’ın özel olarak takip ettiği iş kapsamında bin 268 metrelik dere yatağında ıslah çalışması yapılacak.

Son yıllarda değişen mevsimlerle birlikte gerçekleşen lokal ve ani yağışlar nedeniyle özellikle komşu illerimiz Trabzon ve Giresun’da son günlerde meydana gelen olaylar taşkın koruma tesislerinin önemini bir kez daha ortaya koyarken, Gümüşhane’de neredeyse hemen her noktada yapılan çalışmalar vatandaşlar tarafında da takdirle karşılanıyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gümüşgöze, taşkın, koruma, inşaatının, ihalesi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı