Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 14:11 Bu haber 2634 kez okundu
 
Gümüşhane 3.Kooperatifler fuarında
Ticaret Bakanlığı tarafından 5-8 Aralık tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenen üçüncü kooperatif fuarına Gümüşhane’de katıldı.
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane 3.Kooperatifler fuarında

Ticaret Bakanlığı tarafından 5-8 Aralık tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenen üçüncü kooperatif fuarına Gümüşhane’de katıldı.

Kooperatifçiliğin geliştirilmesi, kooperatif ürünlerinin tanıtılması ve bu alanda bir farkındalık oluşturularak kooperatifler aracılığıyla iç ve dış ticaretin geliştirilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce düzenlenen 3. Türkiye Kooperatifler Fuarı Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gümüşhane Valiliğinin koordinesinde Ticaret İl Müdürü Mürsel Yaşar, Kooperatifçilik Şube Sorumlusu Ünal Gök, Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beyler Kara, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve S.S. Kelkit Havzası Tarım İşletmeleri Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Mustafa Servet Daltaban, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Umut Doğan ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün görevlendirdiği araçla Ayşegül Öznur Parlak öncülüğündeki bir grup kadın girişimci katılım sağladı. 

Gümüşhane heyeti 6 Aralık 2019 Cuma günü erken saatlerde fuar alanındaki kooperatifler ve üst kuruluşları ile kooperatifçilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları, kooperatifçiliğe destek sağlayan bankalar ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile zincir marketlerin ve önde gelen elektronik ticaret firmalarının yetkilileriyle görüşmeler yaparak kooperatif kuruluşlarına ait stantları tek tek gezerek ilgililerden bilgi aldı. Ayrıca, kooperatifçilik değerlerinin ve güncel kooperatifçilik uygulamalarına ilişkin düzenlenen panellere katılım sağlanarak kooperatifçilik konusunda bilgi edindi.

İl Müdürü Yaşar, fuara katılım noktasında desteklerini esirgemeyen Vali Kamuran Taşbilek’e, Vali Yardımcılarına, Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beyler Kara’ya, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve S.S. Kelkit Havzası Tarım İşletmeleri Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Mustafa Servet Daltaban’a, Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Umut Doğan’a, kadın girişimci Ayşegül Öznur Parlak ve ekip arkadaşlarına, kadın girişimcilerin ulaşımı için araç görevlendiren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekai İnan’a, hemşerimiz DOKA Uzmanı Ahmet Doğan’a ve kooperatif kuruluşunda ihtiyaç duyulan tüm taraflar ile örnek kooperatif modellerini fuar alanında buluşturan Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan ve fuarda görevli Genel Müdürlük çalışanları ile fuar öncesi haberleriyle fuarın duyurulmasına destek veren Gümüşhane yerel basınına teşekkür etti.

Yaşar, Türkiye genelinde ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen “kooperatifçilik” temalı resim yarışmasında Gümüşhane’den dereceye giren Gazipaşa Ortaokulu Öğrencisi Edanur Ayyıldız, Merkez Atatürk Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Tuna Şentürk ve yarışmaya eser gönderen öğrencilerin hediyeleri önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verileceğini söyledi.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Gümüşhane, 3.Kooperatifler, fuarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı