Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 14:52 Bu haber 931 kez okundu
 
Gümüşhane basını iftarda buluştu
Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti, geleneksel hale getirdiği iftar programını tarihi Balyemez Konağında gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Gümüşhane basını iftarda buluştu

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti, geleneksel hale getirdiği iftar programını tarihi Balyemez Konağında gerçekleştirdi. 

Gazetemiz Gümüşhaneekspres adına Nihat Zeyrek , Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Engin Doğru ve kentteki basın emekçilerinin katıldığı programda konuşan Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü, yemeğe katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ederek, “Bu programın en güzel taraftarlarından birisi yıllarca şehrimizde basın mensubu olarak görev yapan Figen Tok kardeşimizi aramızda görmek oldu” dedi.

“Anadolu basını olarak çok zor günlerden geçiyoruz”

Bu tür organizasyonların birlik, beraberlik ve dostlukları pekiştirmek adına çok önemli olduğunu vurgulayan Köprülü, “Her yıl yaparak geleneksel hale getirdik. Türkiye’de Anadolu basını olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Fire vermeden geçtiğimiz yıl olduğu gibi aynı arkadaşlarla programa katılmak önemliydi. Her geçen gün kapanan gazetelerin sayısı artıyor. Biz bir yıl daha sapasağlam gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“Vali haricinde Gümüşhane basınını hatırlayan olmadı”

Konuşmasında sitemlerde bulunan Köprülü, şunları söyledi: “Ramazan ayı boyunca birlik ve beraberlik için bu davetler, programlar önemli. Birkaç ay önce bir seçim geçirdik. Yoğunluktan basından sadece sabah kahvaltıları için bile randevu alamıyordular. Ramazan ayının son günlerindeyiz Valimiz Kamuran Taşbilek haricinde Gümüşhane basınını hatırlayan olmadı. Eski Belediye Başkanlarımızdan Ünal Yılmaz ve Şerif Aygün’e özel selam gönderiyoruz. Yeni Belediye Başkanlarımız henüz görevlerine yeni başladı ama mevcut başkanlarımızdan sadece kendi organizasyonlarını haberleştirelim diye bize davetler geldi. Basınla oturup dertleşelim diye davet gelmedi.”

“Bizim bizden başka dostumuz yok”

“Bizim bizden başka dostumuz yok” tespitinde bulunan Köprülü, “Gümüşhanemizin değerli işadamlarından Zekai Araz’a davetinden ötürü teşekkür ediyoruz. Bu akşamki programa katkı koyan Korhan Çubukçu’ya teşekkür ediyorum. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bunu bir kez daha idrak ettik. Seçim dönemleri veya çıkar ilişkileri haricinde basınım kimsenin gözünde önemi yok. Biz bir aileyiz. Bu birlik beraberliğimizi Allah bozmasın” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: Editör: Furkan ZEYREK
Etiketler: Gümüşhane, basını, iftarda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı